Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vhosts/haberstand.com/public_html/wp-content/themes/haber/header.php on line 111

Hasta Çocuklar Ağladı Doktor Bilgisayar Oyunu Oynadı!

  • 22 Ocak 2019
  • 437 kez görüntülendi.
Hasta Çocuklar Ağladı Doktor Bilgisayar Oyunu Oynadı!
Konu Altı

Adana’da bir hastanede ortaya çıkan görüntüler vatandaşların tepkisine sebebiyet verdi. “İnsanlık ölmüş” diyerek birçok yorum geldi. Ağlayarak tedavi sırası beklemekte olan çocuklara aldırış etmeden devletin bilgisayarında görev esnasında görevini yapmadan oyun oynayan doktorun iskambil oynadığı görüntüler vatandaş kamerasınca kaydedildi.

Adaba’da bir hastanenin çocuk acil servisinde hasta çocuklar anne ve babalarının kucaklarında ağlaya ağlaya sıra beklerken, görevli olan doktorun bilgisayar başında çayını alarak iskambil oynadığı görüntüleri yayıldı.

Bu Kadar Rahatlık Olmaz

Alınan bilgilere göre söz konusu olay 19 Ocak akşamı bir kamu hastanesinde meydana geldi. Çocukları hastalanan ve hastalanan çocuklarını çocuk acil servisi bulunan hastaneye götüren ebeveynler gördükleri karşısında şok geçirdiler. Çocuk acile girdikten bir süre sonra doktoru beklemeye başlayan ebeveynler, çocuklarının ağrısı da artınca sinirlendi. Bu esnada doktorun bilgisayar oyunu oynadığı görüldü. Vatandaşlar ise çaresiz bir şekilde bekledi.

O Oynadı Hastalar Bekledi

Vatandaşlar biraz sonra kendilerine bakacak olan doktorun geleceği düşüncesiyle birlikte çaresizce beklemeye devam etti. Çocukları kucağında olan hastalar ağlayan çocuklarıyla uğraşırken doktor hala iskambil oynuyordu. Vatandaşlardan birisi doktoru saniye saniye cep telefonuyla kayıt altına aldı.

Bu görüntülerin ortaya çıkmasıyla birlikte doktorun o esnada hastanede temizlik yapılması sebebiyle hastalara bakamadığı iddia edildi. Hastane yönetimi tarafından doktorla ilgili işlem başlatıldı.

Vatandaşlar Tepki Gösterdi

Olayın hızlı bir şekilde sosyal medyada ve haber sitelerinde yayılmasıyla birlikte birçok tepkili yorum geldi. Vatandaşlar yapılan şeyin çok ayıp olduğunu, uzun yıllar boyunca eğitim alan doktorların bu eğitimlerini iskambil oynayarak sonuçlandırmalarının acı olduğunu dile getirdi.

Ayrıca konuyu siyasete bağlayan vatandaşlar ise “sözde hastanede çok ilerideyiz” açıklaması yaparak yapılan denetimlerin artırılması talebinde bulundu.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ