Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vhosts/haberstand.com/public_html/wp-content/themes/haber/header.php on line 111

Hemşireler Doğumdan Çıkan Kadının Ayaklarını Yaktılar 1.500 TL Ceza Aldılar…

  • 14 Aralık 2018
  • 495 kez görüntülendi.
Hemşireler Doğumdan Çıkan Kadının Ayaklarını Yaktılar 1.500 TL Ceza Aldılar…
Konu Altı

İzmir’de 2 hemşire, doğumdan çıkış yapan annenin ayaklarının altındaki sıcak su torbalarını çıkarmayı unuttuklarından dolayı annenin ayaklarını kömüre çevirdiler. Mahkemeye verilen 2 hemşire, yapılan yargılama sonucunda 1.500’er TL adli para cezası aldılar.

İzmir’de ikamet etmekte olan bir kadının ilk çocuğunun doğumunun ardından, hemşirelerin annenin üşümemesi için ayaklarının altına koyduğu sıcak su torbasını çok uzun süre boyunca unutmasıyla birlikte kadının 2 topuğu da kömür gibi yandı. Yapılan yargılama sonucunda 2 hemşire de 1500’er TL para cezası aldılar.

Matematik Öğretmeni Kadının 2 Topuğu da Kömür Gibi Oldu

İzmir’de yaşamakta olan 30 yaşındaki matematik öğretmeni Y.P.B.’nin ilk çocuğunun doğumunun ardından Damla Ö. ve Bennan Ş. adındaki hemşirelerin annenin üşümemesi için ayakların altına koyulan sıcak su torbalarını ayağın altında unutmasıyla birlikte 2 topuğunun yanmasına yönelik mahkemeden karar çıktı.

Anestezinin Etkisi Geçince Acıyı Hissetmeye Başladı

2 yıl önce Şubat ayında gelişen söz konusu olayda, özel bir hastanede gerçekleşen doğumda verilen anestezinin etkisiyle sıcak su torbasının sıcaklığını ve ayağını yaktığını hiçbir şekilde hissetmeyen Y.P.B. iddiasına göre sabaha karşı narkozun etkisinden çıktı ve topuklarında çok büyük ağrı hissetti. Acıya dayanamayan kadın eşi S.B. ve yakınlarıyla durumu paylaştı. Y.P.B.’nin sıcak su torbalarının 2 ayağının topuk bölümü çok kötü bir şekilde yaktığı farkedildi. Genç anne, her iki ayağında bulunan açık yaralar ve ağır derece yanıklar meydana gelmesi sebebiyle hemen başka bir özel hastaneye götürülerek tedavi altına alındı.

1.500 TL Ceza Aldılar!

Genç kadın, olayda ihmali bulunan herkesle ilgili Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu. “İhmali davranışla kasten yaralama” ve “görevi ihmal” suçlarından dava açıldı. İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı’nca hazırlanan iddianame, İzmir 12. Asliye Ceza Mahkemesi tarafından onay aldı ve faillerle ilgili dava açıldı.

Damla Ö. ve Bennan Ş. isimli hemşirelerin yargılandığı davanın en son duruşmasında olayda ihmalkar davrandıkları tespit edilen hemşireler 1.500’er TL adli para cezası aldılar.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ