Yaşam

Her evde bulunan bu iki malzeme ile en doğal lavabo açıcıyı elde edebileceksiniz!

TIKANAN LAVABOLARI KİMYASAL KULLANMADAN AÇABİLMENİN EN KOLAY YOLU

Tıkalı lavabolar herkesin canını sıkan yaşam kalitesini kısıtlayan bir sorundur.

Açmak için uğraşmak ise insanın daha da çok canını sıkan, uğraşmak istemediği korkulu rüyasıdır.

Son zamanlarda sıklıkla toz olarak kullanılan ya da sıvı olarak dökülen lavabo açıcı kimyasallarla kendinin yaralayan insanların haberlerini alır, fotoğraflarını görür ve korkar olduk.

Özellikle haberlerde lavabo açıcılarla elini, yüzünü ve kendini yakan kişilere rast geldikçe de kimyasallardan uzak durmaya çalışan ve bu sorunu doğal yöntemlerle çözmeye çalışanların sayısı artmaktadır. Her şeyin doğal bir çözüm yolunun bulunduğunu söyleyen eskilerin, acaba bunun içinde uyguladıkları bir yöntem var mıdır?

TIKALI LAVABOLARI DOĞAL YOLLARDAN AÇMAK MÜMKÜN MÜ?

Evet, her evde bulunan sadece iki malzeme ile tıkalı lavaboları sorunsuz bir şekilde açmak mümkündür. Ve böylelikle kimyasalların salgıladığı havayı solumaya gerek kalmadan, kendimizi, çocuklarımızı ve sevimli dostlarımızı da korumuş olurken korkulan en doğal yönteme yönelerek kimyasallardan uzak durulmuş olunur.

PEKİ DOĞAL YOLLARDAN LAVABO AÇMAMIZI SAĞLAYAN MALZEMELER NELERDİR?

Bazen anneannelerimizde, babaannelerimizde ve dedelerimizde öyle tarifler vardır ki hiçbir tarif defterinde yazmaz. Bu püf noktaları yazısız kurallar gibi nesilden nesile aktarılır.

Şimdi sizlere yine öyle bir tarif vereceğiz, hiçbir yerde yazmayan ama en etkili olan, eskilerin koca karı bilgileri dediği o bilgilerden biri.

Yıllardan beri süre gelen tarife göre bu malzemeler, her evde bulunan, evin olmazsa olmazlarından karbonat ve elma sirkesi ikilisidir.

Daha önceki haberlerimizde size evde elma sirkesi yapmanın püf noktalarını vermiştik. Eğer tamamen doğal olsun derseniz elma sirkesini de kendiniz yaparak kullanabilirsiniz. Ama satın alınanlar da aynı işi görmektedir.

KARBONAT VE ELMA SİRKESİ İKİLİSİNİ NASIL KULLANMALIYIZ?

Öncelikle lavabo giderine bolca karbonat döküyoruz. Deliği karbonatla tamamen kapattıktan sonra yavaş yavaş ip gibi incecik bir şekilde elma sirkesini lavabo deliğinden dökmeye başlıyoruz. Karbonat elma sirkesi ile birleşince köpürmeye başlayacaktır. Endişe etmeyin. Doğru yoldasınız. Biraz sonra köpüre köpüre tüm gider açılacaktır. Ardından 1 litreye yakın kaynar su dökerseniz sorununuz çözülmüş olacaktır.

pexels annushka ahuja 8113569 1
pexels max vakhtbovych 8135115 1

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu