Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vhosts/haberstand.com/public_html/wp-content/themes/haber/header.php on line 111

Hollanda’dan Türkiye açıklaması

  • 21 Mart 2018
  • 342 kez görüntülendi.
Hollanda’dan Türkiye açıklaması
Konu Altı

Hollanda Başbakanı Mark Rutte, Türkiye ile Avrupa Birliği (AB) arasında Mart 2016’da imzalanan mülteci anlaşmasına ilişkin, “Doğruyu söylemek gerekirse Türkiye’nin yapılan mülteci anlaşmasına son radde bağlı kaldığını düşünüyorum.” dedi.

Türkiye’nin de gündeme geldiği Hollanda Parlamentosundaki AB liderleri toplantısı ile ilgili oturumda, milletvekillerinin sorularını yanıtlayan Hollanda Başbakanı Mark Rutte, şu değerlendirmede bulundu:

“Doğruyu söylemek gerekirse Türkiye’nin yapılan mülteci anlaşmasına son radde bağlı kaldığını düşünüyorum. Bence endişelenecek bir vaziyet varsa da evvel Türkiye’nin değil öncelikle Yunanistan’ın anlaşmayı nasıl uyguladığına bakmak lazım. Sorun daha fazla Yunanistan’ın mültecilerin Türkiye’ye art gönderilmesindeki uyguladığı işlemlerin hızından kaynaklanıyor. Bu vaziyet Yunan adalarında probleme sebep oluyor.”

Zeytin Dalı Harekatı konusunda ise Türkiye’yi kınamak için AB ve NATO üyelerinden destek gelmediğini anlatım eden Rutte, “Çoğu AB üyeleri ve müttefiklerimiz ile beraber DEAŞ’a karşı mücadelenin ziyan görmesinden ve insancıl durumdan kaygı duyuyoruz. Alınan ateşkes kararına ve insancıl harp kurallarına saygı duyulması çağrısında bulunuyoruz.” diye konuştu.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ