Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vhosts/haberstand.com/public_html/wp-content/themes/haber/header.php on line 111

İç savaş şiddetlendi: 25 ölü

  • 28 Haziran 2018
  • 367 kez görüntülendi.
İç savaş şiddetlendi: 25 ölü
Konu Altı

Yemen ordusu, Beyda ilinde çıkan çatışmalarda  Husilerden 25 kişinin öldüğünü, 5 kişinin tutsak alındığını, Lahic ilinde de bazı  stratejik noktaların ele geçirildiğini duyurdu. 

Silahlı Kuvvetler Enformasyon Merkezinin, 117. Piyade Tugay Komutanı  Tuğgeneral Abdurrab el-Esbahi’ye dayandırdığı habere göre, ordu birlikleri  Beyda’nın kuzeyinde aralarında El-Halika Dağı’nın da olduğu stratejik bazı  noktaları ele geçirdi.

Çatışmalarda 25 Husinin öldüğü, bazılarının yaralandığı, 5’inin de  esir alındığı belirtildi. Ayrıca birliklerin Es-Sevadiyye ilçesine doğru  ilerleyişini sürdürdüğü kaydedildi.

Lahic’in Kabeyta ilçesinde de Husilerle girilen şiddetli çatışmaların  ardından stratejik bazı noktaların ele geçirildiği açıklandı. Orduya bağlı  birliklerin son alınan yerlerle stratejik Calis Dağı’na yaklaştığı ve burada  Husileri kuşatma altına aldığı bilgisi paylaşıldı.

Kuzey ve cenup illeri arasında bağlantı noktasında bulunduğundan aka  öneme sahip Beyda, bir süredir Husiler ile hükümet güçleri arasında şiddetli  çatışmalara sahne oluyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ