YaşamGündem

İddia ediyoruz böyle dolandırıcılık görülmedi!

DUYANLARI ŞOKE EDEN KARGO TUZAĞININ ŞÜPHELİSİ KİM?

pexels kampus production 6670219

Dolandırıcılar, kargocu kılığına soktukları kişilerce İzmirli vergi rekortmeni Seylan Yaz’ı 19 milyon euro yani yaklaşık olarak 330 milyon lira dolandırılmaya çalıştı.

Sabah gazetesinde yer alan habere göre Seylan Yaz, kendisine tuzak kurmalarından şüphelendiği bazı isimleri ve sahip olduğu bilgileri soruşturmayı yürüten makamlarla paylaştı ve kendisine tuzak kurulması ile ilgili olarak eski ortağı olan Şahin Yüksek’i hedef gösterdi. Seylan Yaz’ın kendisini işaret etmesinin ardından Şahin Yüksek ise iddiaları yalanladı.

ESKİ ORTAKLAR ARASINDAKİ SORUNUN NEDENİ NE?

Gittikçe garip bir hal alan olayda İzmirli vergi rekortmeni Seylan Yaz’ın ifadesi de ortaya çıktı.

Bu ifadeye göre aralarındaki olayın temeli 2011 yılına ve öncesine dayanmaktadır. 2011 yılına kadar süregelen zaman diliminde alacaklı olduğu Abbas, Şahin, Ceylan, Ayhan ve Mahmut isimli kişilerin sahip olduğu bazı gayrimenkullerinin üzerine ipotek koydurduğunu aktaran Seylan Yaz, ifadesinde “Şahıslar borçlu oldukları senetleri ödemedi. Borçlarını ödemedikleri halde bir de benden ipoteklerin kaldırılmasını istediler. Özellikle de 2018’den bu yana yapılan baskılar arttı. Bu süreçte ipotekli gayrimenkullerin satışları ve işlemleri de devam ediyordu. Kimseye beş kuruş borcum olmadığı gibi, kimseye de senet vermedim. Başıma gelen bu kargocu kılığında imzamın alınması olayını da alacaklı olduğum bu kişilerin gerçekleştirmiş olabileceğini düşünüyorum, şikayetçiyim” dedi.

Önerilen İçerik :   Yeni emekli olacaklar bu habere çok sevinecek! Bu parayı kaçırmayın!
pexels mikhail nilov 6969850

ŞAHİN YÜKSEK İDDİALARI YALANLADI: SENETLE BİR İLGİM YOK!

Savcılığın hazırladığı iddianamede eski ortak Şahin Yüksek’in ifadesine de yer verildi. İfadesine göre Yüksek, ” 2006 yılında Romanya’da meyve ve sebze ticareti yaptığını, Seylan Yaz ile ortak arkadaşları olan Hasan Ayabaktı isimli kişi vasıtasıyla tanışıp, arkadaş olduklarını ve ortak iş yapmaya başladıklarını ifade etti. Şahin Yüksek, “Anlaşmamıza göre Seylan Yaz sermaye desteği verecekti, ben ise kalan diğer işlerle ilgilenecektim. Görev paylaşımımız bu şekildeydi. Bu süreçte bana miktarını hatırlamadığım paralar da gönderdiği doğrudur. Daha sonra yaşadığımız anlaşmazlıklar sonucunda 2010 yılında ortaklığımızı bitirdik. Seylan Yaz bana yaklaşık 6.7 milyon euro gönderirken ben de ona karşılık olarak 10 milyon euroluk senetler verdim. Ortaklık bitince de Seylan Yaz 2013’de hakkımda icra işlemleri başlattı. Ama 19 milyon euroluk senetten hiç haberim yok” ifadesini kullandı.

Olay hala daha gizemini koruyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu