Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vhosts/haberstand.com/public_html/wp-content/themes/haber/header.php on line 111

İki ülke arasında vize kaldırıldı

  • 23 Mart 2018
  • 389 kez görüntülendi.
İki ülke arasında vize kaldırıldı
Konu Altı

Gürcistan Cumhurbaşkanı Giorgi Margvalaşvili ile Belarus Cumhurbaşkanı Aleksandr Lukaşenko, iki memleket arasında vizelerin kaldırılmasını öngören anlaşmayı imzaladı.

Gürcistan Cumhurbaşkanı Giorgi Margvalaşvili ile Belarus Cumhurbaşkanı Aleksandr Lukaşenko, başşehir Tiflis’te, cumhurbaşkanlığı sarayında kafa başa ve heyetler arası görüşme gerçekleştirdi.

Görüşmelerde ikili ilişkiler, işbirliğinin geliştirilmesi, bölgesel gelişmeler ve Gürcistan’ın toprak bütünlüğü konuları ele alındı.

Görüşmelerin ardından Margvalaşvili ile Lukaşenko, Belarus ile Gürcistan arasında vizelerin kaldırılmasını öngören anlaşmayı imzaladı.

Ortak basın toplantısında konuşan Margvelaşvili, Lukaşenko’nun Gürcistan’ı ziyaret ederek, iki memleket arasındaki ilişkileri güçlendirdiğini kaydetti.

Lukaşenko ise Gürcistan’da bulunmaktan aka memnuniyet duyduğunu anlatım ederek, iki memleket arasındaki ilişkilerin karşılıklı anlayış ve saygı üzerine kurulduğunu anlatım etti.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ