Magazin

İlhan İrem’e ağlatan veda

İLHAN İREM SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI!

Pek çoğumuzun ezbere bildiği “Anlasana”, “Sürgün Gibi Masallarda”, “Olanlar Olmuş”, “Uçun Kuşlar Uçun” ve “Dua” gibi unutulmaz eserlerin de aralarında olduğu çok sayıda esere imza atan başarılı sanatçı İlhan İrem son yolculuğuna uğurlandı. İlhan İrem için ilk tören vasiyet ettiği gibi Taksim Atatürk Kültür Merkezi’nde (AKM) düzenlendi. Böbrek yetmezliği sebebiyle tedavi gördüğü hastanede 67 yaşında iken hayatını kaybeden İlhan İrem’in yine vasiyeti üzerine Türk bayrağına sarılı cenazesi tören için Atatürk Kültür Merkezi’ne getirildi. Ntv.com.tr‘de yer alan habere göre; tören öncesi, İlhan İrem’in hayranları da Atatürk Kültür Merkezi önünde beklemeye başladılar.

TABUTUNA ONU ÇOK SEVDİĞİMİ FISILDAYACAĞIM!” 

İlhan İrem’in hayranlarından Seval Keleşer yaptığı konuşmada, “Ben jenerasyon olarak İlhan İrem’in şarkılarını kucaklamış bir nesildenim. Biz onun şarkılarıyla ve dünyaya bakış açısıyla, hep birlikte gençliğimizi geçirdik. İlhan İremler maalesef kolay yetişmiyor. Uzun süre sahnelerdeydi ve çok güzel projelere imza attı. Hepimizin bildiği gibi 2016 senesinde böbrek yetmezliği onun çok canını sıktı. Ben bir doktor annesiyim. Rahatsızlığında hep oğluma İlhan İrem’e bir şey olur mu diye soruyordum. O da her şeyin çözümü var anne, mutlaka o da iyileşecek derdi. Ama maalesef ömrü vefa etmedi. Ben inanıyorum ki bugün tüm Türkiye ve bütün dünyada görüp dinleyip sevenlerin hepsi çok üzgün. Başımız sağ olsun. Çok sevdiğim için inanın koşa koşa geldim ve bugün tabutuna fısıldayacağım. Seni çok sevmiştik, hala daha da seveceğiz diyeceğim” ifadelerini kullandı.  Kendisiyle Berlin Festivali’nde beraber olduklarını söyleyen Volkan Okan ise, “Benim için iyi bir ağabey, iyi bir can dostuydu. Ondan o kadar çok şey öğrendiğim ki bende çok emeği var. Sözün bittiği yer çok fazla bir şey söyleyemeyeceğim çünkü mecalim yok. Bir insan nasıl olur, onu tarif bile edemiyorum. Ruhen değerleri çok yüksek, kimseyi incitmek istemeyen, engin bilgileri olan insandı” dedi. İ

İhan İrem, Bebek Camii’nde ikindi namazına müteakip kılınan cenaze namazı sonrası Aşiyan Mezarlığı’nda son yolculuğuna uğurlandı.

ilhanirem1

İLHAN İREM KİMDİR? NASIL BU KADAR ÇOK SEVİLDİ?

Bursa’da 1 Nisan 1955 yılında dünyaya gelen İlhan İrem, 1969 yılında ortaokul son sınıftayken, okul orkestrasının solisti olarak müzik dünyasına ilk adımını attı. İrem, 1970 yılında Milliyet gazetesinin düzenlediği o sıralar sıkça yapılan liselerarası müzik yarışmasında Meltemler adını verdikleri orkestrası ile Marmara Bölgesi 1.’si oldu. 1973 yılında kendi imkanlarıyla ilk 45’lik plağını çıkardı ve 1973-1981 yılları arasında arasında, 10 adet 45’liğini yayımlamaya başlayan başarılı sanatçı, 1979 yılında da “Sevgiliye” adlı plağıyla müzik yaşamında yeni bir yola girdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu