Sağlık

İlik suyunun cilde faydalarını biliyor muydunuz?

Doğanın yaşam biçiminde aslında her derdin devası bulunuyor. Yeter ki bunlardan haberimiz olsun. İlik suyunun cilde faydalarını biliyor muydunuz?

İlik suyunun cilde faydalarını biliyor muydunuz? Eğer bilmiyorsanız da biz sizler için İlik suyunun cilde faydalarını derledik. Şifa kaynağı olarak bilinen ilik suyunun tüketimi oldukça faydalıdır. Yüzyıllar önce Atalarımız kemik suyunun faydalarını keşfetmiş. Tarihi kaynaklarda bunları bulmak mümkün.

Siz İlik suyunun cilde faydalarını biliyor muydunuz? İlik suyu içinde bulundurduğu bir çok besin değeri ile tam bir şifa kaynağı.

Artık bilinçli bir nesil yetişiyor ve yeni nesil ne yeyip içtiğine oldukça fazla dikkat ediyor. Yeni nesil de kemik suyunun faydalarını araştırıyor. İlik suyu gerçekten gençleştiriyor mu? Kim daha genç ve güzel görünmek istemez ki bugün sizlere daha genç görünmenizi sağlayacak içinde bol bol kolajen bulunan ilik suyundan bahsedeceğiz.

bone 625336 1280

Evde her zaman kolayca bulundurabileceğiniz kemik suyu o pahalı kozmetik ürünlerine nasıl da taş çıkartıyor biliyor muydunuz? Kadınların gençlik ve güzellik sırrı ilikli kemik suyu içerdiği yüksek kolajen, mineral ve vitaminler sebebiyle kozmetik sektöründe bir ham madde olarak kullanılıyor.

Aslında siz bilmeseniz de oldukça sık kullanılan ve birçok kremin içeriğinde ya da serum şeklinde gördüğümüz hyaluronik asit kaynağı olan ilik suyu çok doğal bir nemlendirici.

İlikli kemik suyu hem sade olarak hem de bir çok sebze ile pişirilebilir. Sadece cilde değil pek çok faydası bulunuyor ilikli kemik suyunun. Uzmanlar haftada 2 gün kemik suyu içilmesi gerektiğini söyleyerek uyarılar yapıyor.

Ancak şu unutulmamalıdır ki Uzun süre kaynatılması, kemiğin içeriğindeki bazı zararlı moleküllerin açığa çıkmasına neden olabiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu