Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vhosts/haberstand.com/public_html/wp-content/themes/haber/header.php on line 111

İlk Darbe Girişimi Dosyalarına Ulaşıldı! Bakın Kimin Bilgisayarından Çıktı…

  • 12 Aralık 2018
  • 335 kez görüntülendi.
İlk Darbe Girişimi Dosyalarına Ulaşıldı! Bakın Kimin Bilgisayarından Çıktı…
Konu Altı

FETÖ’nün 17 – 25 Aralık tarihinde hükümeti devirme yönündeki girişime ilişkin operasyonun tüm evrakları, firari olarak bulunan Akın İpek’in TMSF’ye devri gerçekleştirilen şirketinin bilgisayarında tespit edildi.

Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) mensubu yargı üyeleri tarafından 17 – 25 Aralık 2013 tarihinde meydana getirilen hükümeti devirme girişiminin tüm evrakları, örgütün büyük yöneticileri arasında yer alan firari şahıs Hamdi Akın İpek’in TMSF’ye devri gerçekleştirilen şirketi olan Koza – İpek Holding’de tespit edildi.

Ses ve HTS Kayıtları Şirket Bilgisayarında Ortaya Çıktı!

Ankara 4. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından devam ettirilen FETÖ’nün çatı davasının firari sanığı olan Akın İpek’in el konulan şirketi olan Koza – İpek Holding üzerinde gerçekleştirilen aramalar sonucunda ele geçirilen dijital materyallere yönelik yapılan detaylı inceleme raporunda, 2013 yılında 17 – 25 Aralık tarihleri arasında gerçekleştirilen hükümeti devirme çalışmalarına ait ses kayıtları, fiziki takip tutanakları ve yine HTS kayıtlarının şirket bilgisayarı içerisinde yer aldığı iletildi.

Genel Müdür’ün Odasından Bulundu

Raporda, Koza – İpek Holding’in Ankara’da yer alan merkezine gerçekleştirilen operasyon ve aramalarda geçmiş yıllarda şirkette Genel Müdür olarak çalışmakta olan Ali Serdar Hasırcıoğlu’nun odasında ele geçirilen dijital materyallerin tamamen inceleme altına alındığını ve bu inceleme sonucunda fezleke şeklinde hazırlanmış 17 Aralık operasyonuna yönelik birçok ses kaydı, fiziki takip tutanağı ve HTS kaydının bulunduğu belirtildi.

Dijital Ortamda Saklanıyor

Hizmete özel ve gizlilik dereceleri bulunan söz konusu evrakların eski genel müdür Hasırcıoğlu’nun bilgisayarında tespit edilmesinin “hayatın olağan akışına aykırı” olduğu belirtilen söz konusu rapor kapsamında soruşturma evraklarının yasal olmayan illegal yollardan ele geçirilerek dijital ortamda saklandığını aktarıldı.

Bu operasyonu gerçekleştirilen tüm savcılar terör örgütüyle ilgili olan bağına da dikkat çekilen raporda, evrakların örgüt üyeleri tarafından Koza – İpek Holding’e ve yine Hasırcıoğlu’na ulaşımının gerçekleştirildiğinin altı çizilerek, FETÖ’ye yakın olarak bilinmekteki haber sitelerinde ve ulusal medyada soruşturmalarda adı geçen tüm bireylerle ilgili yapılmış haberleri bu söz konusu bilgi notundan elde ederek dünyaya duyurdukları değerlendirilmektedir yazdı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ