Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vhosts/haberstand.com/public_html/wp-content/themes/haber/header.php on line 111

İnternet Paylaşımı Paralı mı Oldu? Turkcell, Türk Telekom ve Vodafone Açıkladı! Hotspot ücretli mi?

  • 27 Aralık 2018
  • 1.109 kez görüntülendi.
İnternet Paylaşımı Paralı mı Oldu? Turkcell, Türk Telekom ve Vodafone Açıkladı! Hotspot ücretli mi?
Konu Altı

Turkcell İnternet paylaşımı yani hotspot için 9 TL ücret kesecek olduğunu açıklamıştı. Bu açıklamayla birlikte tüm sosyal medya sitelerinde gündem haline gelmişti. Bunun sonrasında Vodafone ve Türk Telekom taraflarından da açıklama yapılmıştı. Vodafone, yeni yılda kendi operatörlerinde böyle bir uygulama yapmayacaklarını belirtmiş, Türkcell ise bu adımın ardından geri adım atarak kararından vazgeçmişti.

Türk Telekom

Turk Telekom tarafından yapılan açıklamada böyle bir işlem için herhangi bir şekilde ücret almayacakları belirtilmişti. Müşterilerin kendi cebinde olan İnternetlerini tabletlerde, PC’lerde veya başka telefonlarda rahatlıkla kullanabileceklerini, ek bir kesinti yapmayacaklarını belirtti.

Vodafone

Vodafone tarafından yapılan açıklamada yine aynı şekildeydi. Hotspot yani İnternet paylaşımı için herhangi bir ek ücret alınmayacağını, müşterilerinin rahatlıkla İnternet paylaşımı yaparak GSM üzerinde bulunan İnternet paketlerini istedikleri cihazla paylaşabilecekleri belirtilmişti.

Turkcell

Turkcell ise bu yönde karar almış ve hotspotun ücretli olmasına karar vermişti. Vodafone ve Turk Telekom şirketlerinden gelen ücret alınmayacak açıklamasıyla birlikte Turkcell dün akşam bir açıklama yaparak yayınladı.

Turkcell olarak öncelikli amaçlarının kesin suretle müşterilerin değişim gösteren kullanım alışkanlıklarına ve bunun yanı sıra kullanım alışkanlıklarından doğan taleplere karşı uygun çözümler üretebilmek olduğunun vurgulandığı açıklamada, Son dönemde müşterilerin çok büyük bir bölümünün Hotspot yani kişisel erişim noktası kullandığını, bunun ise belirli bir noktada güvenlik sorunları oluşturabildiğini, müşteriler tarafından güvenli bir şey bulunması yönünde gelen taleple birlikte “Hızlı Giriş “teknolojisi altına imza attıklarını. Bu teknolojiyle kişisel erişim noktasının açılabileceği ve güvenli bir şekilde paylaşılacağı belirtildi. Bu Hızlı Giriş üzerinden yapılan paylaşımlardan ücret alınmayacağı da açıklandı.

Hotspot üzerinden farklı cihazlara gerçekleştirilen İnternet paylaşımı sonucunda tarifelerindeki İnternet paketlerini ve kalan kullanımlarını göremeyen, bunun sonucunda beklenmedik fatura bedelleri ile karşı karşıya kalan müşterilerin de yer aldığının belirtildiği açıklamada, bu müşterilerin sorunlarını Hızlı Giriş teknolojisiyle çözüme kavuşturdukları, bu Hızlı Giriş üzerinden yapılmayan her türlü paylaşım için dünyanın her ülkesinde olduğu gibi 9 TL keseceklerini, fakat Hızlı Giriş’ten yapılan paylaşımlarda ücret almayacaklarını açıkladı. Kişi normal İnterneti’ni paylaşamayacak. 9 TL karşılığında 2 GB paylaşılabilir İnternet alacak. Bu hususta 2 GB bittiğinde kendi tarifesine herhangi bir ek kullanım bedeli yansıtılmayacak. 15 Ocak’tan itibaren Turkcell bu şekilde devam edecek.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ