Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vhosts/haberstand.com/public_html/wp-content/themes/haber/header.php on line 111

İran istihbaratı: Onlarca yabancı ajan tutuklandı

  • 29 Ağustos 2018
  • 306 kez görüntülendi.
İran istihbaratı: Onlarca yabancı ajan tutuklandı
Konu Altı

Konuya ilişkin açıklamasında tutuklanan kişilerin hangi ülkeler için çalıştığına ve ne vakit tutuklandıklarına dair bir bilgi vermeyen Alavi, laf konusu kişiler arasında çifte vatandaşlığı bulunan İranlıların da yer aldığını dile getirdi.

Sputnik’te yer saha habere göre; Alavi, “İstihbarat Bakanlığımızın ani-casusluk birimi farklı hükümet kurumlarında çalışan onlarca ajanı başarılı bir şekilde tespit ederek onları tutukladı” ifadelerini kullandı.

Daha evvel ABD’nin terör örgütleri listesinde bulunan ama şimdilerde ABD Dışişleri Bakanlığı ve Ak Saray’la derin ilişkilere sahip İranlı Halkın Mücahitleri örgütünün lideri Meryem Rejavi, cumartesi günü yaptığı açıklamada Batılı ülkelere ‘rejimin ajanlarını ve paralı askerlerini’ hudut dışı etme çağrısında bulunmuştu. Rejavi, hudut dışı edilmesini talep ettiği laf konusu kişilerin ‘devlet destekli terörizmi teşvik etmek için diplomatik kaynaklardan faydalandıklarını’ ileri sürmüştü.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ