İŞKUR yurtdışı iş ilanları merak ediliyor ve araştırılıyor. Yurt dışında çalışmak isteyenler İŞKUR yurt dışı işçi alımı ne zaman yapılacak? İŞKURT yurt dışı işçi alım ilanları gibi araştırmalar yapıyor.

Takvim’de yer alan habere göre, vasıflı vasıfsız iş gücüne ihtiyaç duyan ülkeler için İŞKUR aracılığıyla personel alımı gerçekleştirilecek.

Peki İŞKUR yurt dışı işçi alımı ne zaman? Fransa, Belçika, Fransa, Avustralya,
Hollanda, İsveç, Kuveyt vasıflı vasıfsız işçi alım ilanı…

Konu ile ilgili olarak aktarılan detaylara göre, yurt dışında yer alan
işverenlerle işçiler arasında yer alan sözleşmelerden de İŞKUR sorumlu oluyor. Peki İŞKUR yurt dışı ilanları yayımlandı mı?

Yurt dışında çalışmak isteyenler İŞKUR’un resmi internet sitesi üzerinden yurt dışı ilanlarını takip edebilir.

İŞKUR yurt dışı işçi alımı ne zaman? Fransa, Belçika, Fransa, Avustralya, Hollanda, İsveç, Kuveyt vasıflı vasıfsız işçi alım ilanı!

İŞKUR YURT DIŞI İŞÇİ ALIMI 2022

Konu ile ilgili olarak aktarılan detaylara göre, İŞKUR yurtdışı işçi alımı için birçok ülke ile ikili anlaşmaya sahip. Fransa, Belçika, Avustralya, Hollanda, İsveç, Kuveyt ve daha birçok ülke ile olan ikili işgücü anlaşmalarını İŞKUR’un resmi adresi üzerinden takip etmeniz mümkün.

İŞKUR YURT DIŞI İŞ BAŞVURUSU ŞARTLARI 2022

Yine konu ile ilgili olarak aktarılan detaylara göre, İŞKUR yurtdışı iş başvuru şartları firmalara göre değişebiliyor. Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlükleri tarafından iş alımına göre başvuru şartları ortaya konuyor.. İş verenle tarafından istenen belgeler ise genel olarak şu şekilde belirtiliyor;

 1. -Taahhüt işleri için işin alındığı ülkedeki yetkili birimden alınacak yazı veya İş Alındı Belgesi.
 2. -Ticaret Sicil Gazetesi örneği
 3. -Firmaların yürürlükte bulunan sosyal güvenlik mevzuatı hükümleri
  gereğince işçilerin sosyal güvenliğini sağladığına ilişkin belge
 4. -Yurtdışında yapı, tesis, bakım, onarım işleri; sınaî ve teknolojik imalât, tesisat ve montaj işleri; işletme, yönetim, bakım ve idame işleri; proje, mühendislik, müşavirlik işleri yapacak olan firmalardan; Çevre ve Şehircilik Bakanlığından alınan Yurt Dışı Müteahhitlik Belgesi ya da Yurt Dışı Geçici Müteahhitlik Belgesi.
  5-Türk firmaları tarafından asıl işveren-alt işveren ilişkisi kapsamında yurtdışına götürülecek işçiler için, işi alan asıl işverenin işi devrettiğine dair
  dilekçesi ve alt işverenlik sözleşmesi.
  6-İsrail’den iş alınması halinde İsrail İş ve İşçi Bulma Başmüdürlüğünce
  düzenlenen ve İçişleri Bakanlığınca onaylanan Yabancı İşçi Getirme İzni (Şerut Ha Taasuka)

İŞKUR yurt dışı işçi alımı ne zaman? Fransa, Belçika, Fransa, Avustralya, Hollanda, İsveç, Kuveyt vasıflı vasıfsız işçi alım ilanı!

ALMANYA’DA NASIL ÇALIŞILIR? İŞKUR ALMANYA BAŞVURULARI 2022

Almanya’ya işçi göçü için de işverenler İŞKUR aracılığı ile ilan açıp eleman arayabilirler, konu ile ilgili olarak aktarılan detaylara göre, ilan açmak isteyen firmalar gerekli şartları sağladıklarında İŞKUR üzerinden ilan açabilirler.