Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş son zamanlarda gündemden düşmeyen gram altın ile ilgili çok önemli açıklamalar yaptı.

Peki İslam Memiş düşmeye devam eden altın ile ilgili neler söyledi? İşte İslam Memiş’in milyonlarca kişiyi ilgilendiren o açıklamaları…

İslam Memiş yatırımcıların gözdesi gram altınla ile ilgili yaptığı açıklamada ekran fiyatının piyasalarda geçerliliği olmadığını söyleyerek yatırımcıları şaşırttı.

Gazete Duvar’da yer alan habere göre, Kurban Bayramı tatili nedeniyle geçen haftayı sakin geçirdiklerini dile getirerek, haftanın ilk işlem gününe küresel piyasaların hareketli başladığını söyledi. Tepki alımlarının olduğunu, yeşillerin ön planda kaldığını gözlemlediklerini söyleyen Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, 17,44 lira seviyesinden yeni haftaya başlayan dolar/TL kurunda 17,17,28-17,46 lira aralığını takip edeceğini dile getirdi.

Yaptığı açıklamada Euro/TL kurunda bugün 17,45-17,64 lira aralığını takip edeceğini dile getiren İslam Memiş, Eur/Usd paritesi eşitlendiğinden dolayı hemen hemen aynı seviyeleri takip edebileceklerini kaydetti.

Peki İslam Memiş düşmeye devam eden altın ile ilgili neler söyledi? İşte İslam Memiş’in milyonlarca kişiyi ilgilendiren o açıklamaları…

İslam Memiş gram altınla ilgili gerçeği açıkladı! Bu açıklamayı duyanlar kulaklarına inanamadı!

Yaptığı açıklamada Avrupa Merkez Bankası’ndan (ECB) hayat öpücüğü gelmeden (faiz artışı) hayat belirtisi gösteremeyeceğini kaydeden İslam Memiş son zamanlarda sık sık gündeme gelen petrol fiyatları ile ilgili de önemli açıklamalar yaptı. İslam Memiş, kağıt üzerinde geçici düşüşler olsa da, petrol fiyatları fiziki tarafta düşemeyeceğini söyledi.

XAU/USD (Altın Ons): 1.715 dolar seviyesinden açılış yaptığını, hafif toparlama içerisinde olduğunu gözlemlediklerini kaydeden İslam Memiş, yaptığı açıklamada yükseliş trendine girmesi için 1.780 dolar seviyesinin üzerini kırması gerektiğini dile getirdi.

İslam Memiş yaptığı açıklamada şuan Fed baskısı altında olduğundan yükselişlerin kalıcı olmadığını gözlemlediklerini de söyledi.

İslam Memiş gram altınla ilgili gerçeği açıkladı! Bu açıklamayı duyanlar kulaklarına inanamadı!

Yatırımcıların gözdesi altın fiyatları ile ilgili olarak yaptığı açıklamada bugün 1.705-1.720 dolar aralığını takip edeceğini kaydeden İslam Memiş, fakat 1.680-1.780 dolar aralığının geçerliliğini koruduğunu söyledi. İslam Memiş ayrıca, “Keşke dolarım olsa da bende bu fiyatlardan dolar alsaydım” diyenlerin seviyesi olduğunu da kaydetti.

Gram altın ile de önemli açıklamalar yapan İslam Memiş, ekranlarda 960 lira seviyesinde görüldüğünü söyleyerek, gram altının şuan serbest piyasalarda alış fiyatının 984 satış fiyatının ise 992 lira olduğunu söyledi.

İslam Memiş yaptığı açıklamada ekran fiyatının piyasalarda geçerliliği olmadığını ve bunu yaklaşık olarak 1 aydır anlatmaya çalıştığını kaydederek, “Hâlâ televizyonda, bilgisayarda böyle yazıyor diyenler var.” dedi.