Ekonomi

İslam Memiş’ten altın yatırımcılarına çok önemli uyarı!

Açıklanan resmi rakamlara göre, yeni haftanın ilk gününe yükselişle başlayan gram altın 977 TL’den işlem görüyor. Bölgegündem’de yer alan habere göre, gram altının 1000 TL seviyesinin altına gerilemesiyle yatırımcıların da kafaları karıştı.

Altın ve Para Piyasaları uzmanı İslam Memiş Youtube kanalı üzerinden yaptığı açıklamalarda alım satım yapacaklara önemli uyarılar yaptı. Yatırımcılar tarafından merakla takip edilen Youtube kanalında yeni bir video yayınlayan Altın ve Para Piyasaları uzmanı İslam Memiş altın yatırımı yapmak isteyenlere de bazı tavsiyeler verdi.

Peki İslam Memiş gram altınla ilgili neler söyledi? İslam Memiş altın yatırımı ile ilgili hangi bilgileri verdi? İşte piyasa kahini olarak bilinen İslam Memiş’in o açıklamaları…

pexels michael steinberg 321464 1

İSLAM MEMİŞ’TEN ÇOK ÖNEMLİ UYARILAR

Altın ve Para Piyasaları uzmanı İslam Memiş, Youtube kanalı üzerinden yayınladığı videolarla yatırımcıların en fazla takip ettiği isimler arasında yer almayı başardı. Konu ile ilgili olarak aktarılan detaylara göre, altın, döviz veya farklı araçlara yatırım yapmak isteyen vatandaşlar altın ve para piyasaları uzmanı İslam Memiş’i yakından takip ediyor.

Peki ünlü ekonomistin altınla ilgili neler diyor? İslam Memiş altınla ilgili ne tavsiyeler verdi? İşte detaylar…

pexels michael steinberg 342942 2 1

MAKAS ARALIĞINI UNUTMAYIN UYARISI

İslam Memiş, Youtube kanalından yayınladığı yeni videosunda altın alacaklara önemli uyarılar yaptı. İslam Memiş açıklamasında “Gram altının ekranlarda 974 lira olduğunu, gün içinde 994’e kadar işlemler gerçekleştiğini ama Kapalı Çarşı’da 983 lira olduğunu söyleyerek, 9 liralık makas aralığı olduğunu dile getirdi.

Altın yatırımı yapmak isteyenlerin açıklamalarını merakla beklediği uzman isim altını bankalardan almak isteyenlerin makas aralığını göz önünde bulundurması gerektiğine değinerek, değişken fiyatlar görüleceğini söyledi.

Piyasa uzmanı İslam Memiş, “Altın düşüyor, almayalım, bekleyelim düşüncesinde olanları uyarmak isterim.” diyerek, 950 lira seviyesi altında gram altın görmenin bugünlerde hayal gibi durduğunu söyleyerek, iş alıma geldiği zaman fiyatların hiç de o şekilde olmadığını söyledi.
Bir sonraki atağın 1050, bir sonraki atağın 1200 ve yılın son çeyreğinde de 1450’nin kendisi için şaşırtıcı olmayacağını söyleyen İslam Memiş, gram altının aslında orta ve uzun vade için avantaj niteliği taşıdığını dile getirdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu