Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vhosts/haberstand.com/public_html/wp-content/themes/haber/header.php on line 111

İsrail Lideri Bize Vaaz Vermesin Demişti, Erdoğan Açıklama Yaptı!

  • 24 Aralık 2018
  • 439 kez görüntülendi.
İsrail Lideri Bize Vaaz Vermesin Demişti, Erdoğan Açıklama Yaptı!
Konu Altı

İsrail lideri Netanyahu tarafından Erdoğan’a gönderme yapıldı. Netanyahu Erdoğan ile ilgili olarak “çocuk katili bize vaaz vermesin” dedi. Erdoğan ise bu sözlere tekrardan cevap verdi ve Netanyahu’nun yanlış kapıyı çaldığını anlattı. Netanyahu’ya “sen zalimsin” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından yapılan açıklamaya Netanyahu’dan cevap geldi. Erdoğan bir konuşmasında “Yere yıktığın düşmanını tekmeleme, sen İsrail’deki Yahudi değilsin.”  demişti. Twitter üzerinden Erdoğan’ın bu sözlerini yanıtlayan Netanyahu, Köylerdeki kadın ve çocukları birer birer katleden Recep Tayyip Erdoğan’ın kendilerine kesinlikle vaaz vermemesi gerektiğini belirtti. Netanyahu’ya cevap gecikmedi. İsrail’in çok yanlış kapıyı çaldığını dile getiren Erdoğan, kendisinin dünya üzerinde ne kadar mazlum varsa hepsine el açmak istediğini, mazlumların sesi olduğunu söyledi. Netanyahu’nun ise zalimlerin sesi olduğunu açıklayan Erdoğan, devlet terörünün lideri olduğunu vurguladı.

Erdoğan, açıklamalarına katılım gerçekleştirdiği Arnavutköy Belediyesi Toplu Açılış Töreni’nde yer verdi. Törende konuşma altına imza atan Erdoğan, çok önemli açıklamalar yaptı.

Devlet Terörü…

İsrail Başbakanı Netanyahu’nun, Türk devletine çok alçakça ifadelerle saldırı yaptığına değinen Erdoğan, Filistinli İsrail tarafından mağdur edilen mazlumlara kol açtıklarını bu sebepten dolayı İsrail liderinin rahatsızlandığını, bu sebepten dolayı iftira attığını iletti.

Netanyahu denilen İsrail liderinin edepsiz olduğunu sözlerine ekleyen Erdoğan, Türkiye’yi Kıbrıs’ta işgalcilikle suçladığını anlattı. Netanyahu’nun dilinin sürçtmüş olacağını anlatan Erdoğan, Türkiye yerine İsrail, Kıbrıs yerine de Filistin demesi gerektiğini dile getirdi. Erdoğan’ın mazlumların sesi olduğunu, mazlumlara kol açan sayılı liderlerden olduğunu anlatan Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan, Netanyahu’nun ise zalimlerin sesi olduğunu, devlet terörü estirdiklerini, devlet terörünün lideri olarak Netanyahu’nun öne çıktığını anlattı. İsrail’in kadın çocuk dinlemeden tekmeleyip, askerlerle polislerle yerlerde sürüklediğini, yapılanları gördüklerini, Netanyahu’nun zalim olduğunu vurguladı.

CHP’ye Sert Sözler

1994 yılında İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olarak görev yapan Erdoğan, açıklamalarına bu yıllara dönerek devam etti. Seçildiği sırada karşısındaki manzaranın çok kötü olduğunu anlatan Erdoğan, bu dönemde insanın düşmanına böyle bir kötülük yapamayacağını sözlerine ekleyerek Medeni bir Türkiye’nin, medeni bir İstanbul’un şuan var olmasının tek sebebinin bu olduğunu anlattı.

Bir ülke yada şehir en kötü nasıl yönetilebilir sorusuna verilecek cevabın sadece CHP olduğunu söyleyen Erdoğan, CHP’nin tarihine bakıldığında bunun görüleceğini iletti. Kendi milletine savaş açan bir partinin CHP olduğunu açıkladı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ