Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vhosts/haberstand.com/public_html/wp-content/themes/haber/header.php on line 111

İsrail mahkemesi Türk vatandaşının gözaltı süresini uzattı

  • 26 Haziran 2018
  • 303 kez görüntülendi.
İsrail mahkemesi Türk vatandaşının gözaltı süresini uzattı
Konu Altı

Özkan’ın avukatı Ömer Hamayse, AA muhabirine yaptığı açıklamada,  müvekkilinin “İsrail devletinin güvenliğini tehdit ve terör örgütleriyle bağlantı  şüphesi” suçlamalarıyla  bugün bir kez daha yargıç karşısına çıktığını söyledi.

İsrail’in kuzeyinde yer saha Salim askeri bölgesindeki askeri  mahkemede görülen duruşmada İsrail polisinin Özkan’ın gözaltı süresinin 9 gün  daha uzatılmasını talep ettiğini aktaran Hamayse, mahkemenin ise gözaltı  süresinin bir hafta uzatılmasına karar verdiğini belirtti.

Hamayse, gözaltı süresine itiraz ettiklerini ancak bunun mahkeme  tarafından reddedildiğini söyledi.

Bunun üzerine bir üst mahkeme olarak işgal altındaki Garp Şeria’da yer  alan Offer Askeri Mahkemesi’ne başvurduklarını dile getiren Hamayse, Ebru  Özkan’ın yarın Offer’de yeniden yargıç karşısına çıkacağını dile getirdi.

Hamayse, Türkiye’nin Tel Aviv Büyükelçiliğinden yetkililerin de  bugünkü duruşmada amade bulunduğunu sözlerine ekledi.

Türk vatandaşı Özkan, 3 günlük Kudüs ziyaretinin sonunda 11 Haziran’da  İstanbul’a dönüşü öncesinde Tel Aviv’deki havalimanında İsrail polisi tarafından  gözaltına alınmıştı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ