Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vhosts/haberstand.com/public_html/wp-content/themes/haber/header.php on line 111

İsrail tankları Gazze’yi vurdu

  • 22 Temmuz 2018
  • 524 kez görüntülendi.
İsrail tankları Gazze’yi vurdu
Konu Altı

Ateşkese karşın İsrail, kuşatma altındaki Gazze Şeridi  sınırında bulunan bir rasat noktasını tank atışıyla vurdu. 

İsrail ordusundan yapılan açıklamada, bazı Filistinlilerin bu sabah telleri aşarak sınırın İsrail tarafına geçtiği belirtildi.

Açıklamada, İsrail tarafına geçen Filistinlilerin yine Gazze’ye  döndüğü belirtilirken, bu vaka üzerine sınırda bulunan ve Hamas’ın silahlı kanadı  İzzeddin el-Kassam Tugaylarına ait olduğu belirtilen bir rasat noktasının İsrail  tankı tarafından vurulduğu kaydedildi.

Saldırıya ilişkin Filistin tarafından herhangi bir izah yapılmadı.

Gazze’de dün 4 Filistinli İsrail ordusunun saldırılarında şehit olmuş,  bir İsrail askeri de Gazze’den açıldığı ileri sürülen keskin nişancı ateşi sonucu  ölmüştü.

İsrail ordusu, dün öğleden sonra başlattığı hava saldırılarında  Gazze’de İzzeddin el-Kassam Tugaylarına ait olduğu ileri sürülen 60 hedefin  vurulduğunu açıklamıştı.

Artan gerginliğin ardından dün gece Mısır ve uluslararası tarafların  arabuluculuğunda Filistinli direniş hareketleri ile İsrail arasında ateşkese  varılmıştı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ