Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vhosts/haberstand.com/public_html/wp-content/themes/haber/header.php on line 111

İstanbul Havalimanı Açılışında Ünlü İsimlerden Geçilmiyordu!

  • 30 Ekim 2018
  • 335 kez görüntülendi.
İstanbul Havalimanı Açılışında Ünlü İsimlerden Geçilmiyordu!
Konu Altı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açılışı yapılan İstanbul Havalimanı’nın açılış töreninde birçok ünlü isim bulunuyordu. Sanat, siyaset, spor ve iş dünyasından ünlü isimlerin neredeyse tamamı açılışta yer aldı.

Ünlü şarkıcı Yavuz Bingöl tarafından açılışın öncesinde bir açıklama yapıldı. Mikrofonlara, dünya üzerinde bulunan en büyük havalimanı olarak öne çıktığını, hayırlı uğurlu olsun dileklerinde bulunduğunu aktardı. Sahnedeki orkestranın mükemmel olduğunu ileten Bingöl, çok heyecanlı olduklarını da sözlerine ekledi.

Ünlüden Geçilmiyordu!

İlk etabı tamamlanarak hizmet vermeye başlayan İstanbul Havalimanı’nın açılışı dün gerçekleştirildi. Ünlülerin akın ettiği İstanbul Havalimanı’nda sanat, siyaset, iş, spor dünyalarından pekçok ünlü isim vardı.

Ünlülerin arasında Orhan Gencebay, Yavuz Bingöl, Muazzez Ersoy, Avrupa Birliği Bakanı Egemen Bağış, Demet Şener, İşadamı Ali Ağaoğlu, Oktay Kaynarca, Şafak Sezer, Taha Akgül, Gökhan Saki gibi çok sayıda isim yer aldı.

Dünyaca Ünlü Şampiyondan Açıklama

Dünyada büyük bir üne sahip olan Türk asıllı Kick Boks sporcusu Gökhan Saki, bu kadar büyük ve önemli bir gün içerisinde bu açılışta olmanın kendisini çok yüksek derecede mutlu ettiğini, dünyada çok sayıda ülkeyi gezme fırsatı yakaladığını ama böyle bir havalimanına asla denk gelmediğini sözlerine ekledi.

Ardından Yavuz Bingöl, dünyadaki en güzel ve en büyük havalimanı olduğunu, hayırlı ve uğurlu olsun dileklerini ilettiğini belirtti. Ayrıca sahnedeki orkestraya da değinen Bingöl, orkestranın muhteşem olduğunu anlatarak heyecanlandığını dile getirdi.

Eski Avrupa Birliği Bakanı Açıklama Yaptı

Eski Avrupa Birliği Bakanı Egemen Bağış ise, yeni havalimanına adım attığı an itibarıyla Bakanlar Kurulunda bu projenin tartışmasının yapıldığı güne aklının gittiğini anlattı. Sadece bu projenin alanını tespit etmek, her şeyden öte çıkacak hafriyatın bile nelere maal olacağını düşünmenin göz korkuttuğunu aktardı. Her şeye rağmen başlanıldığını ve sonunda sonuca ulaşıldığını sözlerine ekledi ve “Hamdolsun” dedi.

Muhteşem bir ortamla birlikte açılışı yapılan yeni Havalimanı’na dünyanın diğer ülkelerden 50’den fazla üst düzey yetkili katıldı. ABD tarafından ise Türkiye için çok güzel bir hamle olduğu, dünyanın en büyük havalimanıyla havacılık sektöründe çok yüksek paraların kazanılacağı anlatıldı. Tebrikler yağmur gibi yağdı. İstanbul Havalimanı’nın 90.000.000 yolcu kapasiteli ilk etabı bu şekilde tamamlanmış oldu.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ