Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vhosts/haberstand.com/public_html/wp-content/themes/haber/header.php on line 111

İstanbul Valisi Sevindirici Haberi Verdi! Enkaz Altında Kalan 5 Yaşındaki Çocuk Kurtuldu!

  • 07 Şubat 2019
  • 770 kez görüntülendi.
İstanbul Valisi Sevindirici Haberi Verdi! Enkaz Altında Kalan 5 Yaşındaki Çocuk Kurtuldu!
Konu Altı

İstanbul Kartal’da yer alan 8 katlı binanın enkaz haline gelmesiyle birlikte açıklamalar altına imza atan İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, Havva isimli küçük bir kızla iletişim kurmayı başardıklarını, kurtarmak için ellerinden gelen her şeyi eksiksiz bir şekilde yapacaklarını belirtmişti. Vali tarafından yapılan açıklamaların sonrasında Havva ismindeki kız sağ salim bir şekilde kurtarılarak herkese derin bir nefes aldırıldı.

3 Kişi Hayatını Kaybettti

Enkazda çalışmaların büyük bir hızla, dikkatli bir şekilde devam ettirildiğini sözlerine ekleyen Vali Yerlikaya, 18.5 saatlik çalışma sonucunda 9’u sağlık durumu iyi, 3’ü ağır olmak üzere toplam olarak 12 farklı yaralının hastanelerde tedavi altına alındığını belirtti.

Binanın çökmesi sonucunda hayatını kaybeden işi sayısının 3 olduğunu vurgulayan Vali Yerlikaya, 2 kişinin kimlik tespitinin yapıldığını ifade etti. Diğer kişinin ise kimlik tespitinin yakınlarınca yapıldığını sözlerine ekledi.

Çevredeki binalarda ikamet eden herkes alandan uzaklaştırıldı. Aynı zamanda yine alanda izlemekte olan kişiler de alandan çıkarıldı. 10 Katı bulunan Yunus Apartmanı isimli apartmanın da tehlikeli olduğu ve lazerle binanın durumunun 7/24 kontrol edildiğini, herhangi bir çökme durumunda kimsenin başına bir iş gelmemesi için alanı boşaltmak zorunda olduklarını, kimsenin kusura bakmaması gerektiğini iletti.

Cumhurbaşkanı Destek Veriyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın desteklerini eksiksiz bir şekilde devam ettirdiğini ileten İstanbul Valisi Yerlikaya, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’unda sabah 05.30’a kadar alanda kendileriyle birlikte çalışmaları izlediğini ve destekte bulunduğunu ifade etti. Alana ardından TBMM Başkanı Binali Yıldırım’ın da geldiğini belirten Yerlikaya,, herkesin kalp ve duasının bu alanda olduğunu, basın mensupları aracılığıyla Türkiye’ye güzel haberler vermek için canı gönülden çalışmalar yapıldığını ifade etti.

Mucize Gerçekleşti

Henüz 5 yaşında olan ve yüzlerce kilo ağırlıktaki enkazın altında kalarak kurtarılamayan fakat iletişim başarılı bir şekilde kurulan henüz 5 yaşındaki Havva, 19 saatlik çalışma sonucunda hayati tehlikesi olmadan kurtarıldı. Havva’nın kurtarılış anını görenler gözyaşlarına hakim olamadılar. Küçük kız hastanede tedavi altına alındı.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ