Ekonomi

İstanbul’da simite zam geldi! Simit kaç para oldu? İstanbul güncel simit fiyatları!

Artan enflasyon etkisi ile her gün bir şeylere zam geliyor. Şimdi de piyango simidi vurdu. İstanbul’da simite zam geldi! Simit kaç para oldu? İstanbul güncel simit fiyatları!

İstanbul’da simite zam geldi! Simit kaç para oldu? İstanbul güncel simit fiyatları merak ediliyordu sizler için araştırdık. Enflasyon oranlarının her geçen gün artması ile birlikte hem verilen zamlar erimiş oluyor hem de her şeye zam gelmesi ile bizler neye uğradığımızı şaşırıyoruz. Üretim ayrı zamlandı. Bu kez de zam piyangosu simidi vurdu.

Yemek yemeye para bulamayan vatandaş çareyi çay simit peynir alarak öğünü geçiştirmeyle buluyordu ancak o bile artık neredeyse lüks haline geldi. Simide yapılan zam ile bu menüyü yemek bir kaç yı lönce dışarda hamburger ya da pizza yemeyle aynı fiyata geldi.

Açık hava, bol güneş, yanında çay ve peynir hayali ile asla ama asla vazgeçemediğimiz simit bile artık 5 liradan satılacak. Martılara simit atıp biraz dertleşmek bile hayal oldu.

simit pleasure in the bosphorus 1545183 1280

İstanbul’da simit 5 lira oldu!

İstanbul’da simite zam geldi! Simit kaç para oldu? İstanbul güncel simit fiyatlarını sizler için araştırdık. İstanbul’da, daha önce zam yapılara 4 liraya satılan simit için, fiyatlar yeniden güncellendi. Yani İstanbul’da 4 TL’ye satılan 100 gramlık bir simit artık 5 TL’ye alınabilecek. Artık yeni karar göre daha önce 4 liradan satılan 100 gramlık simit, çatal, açma ve kek bugünden geçerli olmak üzere yüzde 25 artışla 5 liraya yükseldi.

Türkiye’de yaşanan ekonomik kriz nedeniyle 7’den 70’e her ürüne zam gelmeye devam ediyor. Fahiş fiyatlar artık simidi bile vurmaya başladı.

Son açıklanan bilgiye göre, İstanbul Simitçiler Odası, simitte yaz tarifesinin onaylandığını açıkladı.

Konuyla ilgili bazı esnaf, “Biz henüz fiyatları güncellemedik. Hala simidi 4 liradan satıyoruz. Alım gücünü zorlamamak için şimdilik fiyat artışını yansıtmadık. Ancak bize gönderilen tarifeyi istediğimiz zaman uygulama hakkına sahibiz. En kısa sürede satış rakamını 5 liraya yükselteceğiz” diye konuştu.

Yeni asgari ücretle kaç simit alınır?

Yeni simit fiyatıyla asgari ücretin mevcut 4253 TL haliyle 850 simit alınabiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu