Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vhosts/haberstand.com/public_html/wp-content/themes/haber/header.php on line 111

İstanbul’da yağmur sürprizi! Kaç gün sürecek?

  • 19 Haziran 2018
  • 565 kez görüntülendi.
İstanbul’da yağmur sürprizi! Kaç gün sürecek?
Konu Altı

Haziran ayının sonlarına doğru yağan sağanak yağış bütün yurdu etkisi altına almaya devam ediyor. Birçok ilde sel felaketlerinin yaşandığı sağanak yağış İstanbul’da gece vakti bir anda bastırdı. Peki sağanak yağışlar kaç gün devam edecek?

BUGÜN DE YAĞIŞ VAR

İstanbul’da bugün de sağanak yağış etkili olacak. En düşük sıcaklığın 20 radde olarak hissedileceği İstanbul’da cumartesi gününe kadar yağış yok. Cumartesi günü ise sağanak yağış İstanbul’da yeniden etkisini gösterecek.

METEOROLOJİ UYARI YAYINLADI

Meteoroloji Umumi Müdürlüğü Analiz ve Tahmin Merkezinde yapılan son meteorolojik değerlendirmelere göre; 2 gün boyunca (Salı ve Çarşamba), Dahil Ege (Afyon, Uşak, Denizli, Manisa, Aydın ile İzmir ve Muğla’nın iç kesimleri) ve Garp Akdeniz’in iç kesimlerinde (Isparta ve Burdur ile Antalya’nın iç kesimlerinde) mahalli olarak güçlü (21-50 kg/m2) sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor.

Genellikle öğle saatlerinden sonra etkili olması beklenen gök gürültülü sağanak yağışların oluşturabileceği sel, su baskını, yıldırım, dolu yağışı, yağış anında güçlü yel gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ