03 / 06 / 2023

İşte il il ezan saatleri! Sahur kaçta bitiyor? İftar ezanı saat kaçta okunacak?

İşte il il ezan saatleri! Sahur kaçta bitiyor? İftar ezanı saat kaçta okunacak?
Bugün Ramazan-ı Şerif’in ilk günü. Gece ilk sahurlar yapıldı ve ilk oruç tutuluyor. Akşam ezanıyla birlikte ilk oruçlar açılacak. Peki, akşam ezanı hangi ilde saat kaçta okunacak? İşte detaylar…

Güneş’in her ilde farklı saatlerde doğup batması nedeniyle iftar ve imsak vakitleri illere özel olarak Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından belirleniyor. İmsakiye sayfası üzerinden açıklanan bu verilerle orucun ne kadar süreceği kolaylıkla hesaplanabiliyor. Cnnturk.com’da yer alan habere göre, belli başlı bazı illerimizin imsak ve iftar ezan saatleri şu şekilde;

TOKAT İMSAK VAKTİ SAAT KAÇTA?

İl genelince oruç tutacak olan kişiler imsak vakti ile oruçlarını tutmaya başlayacak. Bu hafta imsak vakti, 23 Mart 2023 Perşembe günü saat 05:02 olarak açıklandı. 

TOKAT İFTAR VAKTİ SAAT KAÇTA? (TOKAT İFTAR SAATİ)

Niyetlerini ederek oruç ibadetlerini başlatan kişiler iftar saatinde ise oruçlarını açacaklar. İl genelinde oruçlar 23 Mart 2023 Perşembe günü saat 18:55'te açılacak.

 

BATMAN İMSAK VAKTİ SAAT KAÇTA?

İl genelince oruç tutacak olan kişiler imsak vakti ile oruçlarını tutmaya başlayacak. Bu hafta imsak vakti, 23 Mart 2023 Perşembe günü saat 04:47 olarak açıklandı. 

BATMAN İFTAR VAKTİ SAAT KAÇTA? (BATMAN İFTAR SAATİ)

Niyetlerini ederek oruç ibadetlerini başlatan kişiler iftar saatinde ise oruçlarını açacaklar. İl genelinde oruçlar 23 Mart 2023 Perşembe günü saat 18:36'da açılacak.

 

İşte il il ezan saatleri! Sahur kaçta bitiyor? İftar ezanı saat kaçta okunacak?

AFYONKARAHİSAR İMSAK VAKTİ SAAT KAÇTA?

İl genelince oruç tutacak olan kişiler imsak vakti ile oruçlarını tutmaya başlayacak. Bu hafta imsak vakti, 23 Mart 2023 Perşembe günü saat 05:28 olarak açıklandı. 

AFYONKARAHİSAR İFTAR VAKTİ SAAT KAÇTA? (AFYONKARAHİSAR İFTAR SAATİ)

Niyetlerini ederek oruç ibadetlerini başlatan kişiler iftar saatinde ise oruçlarını açacaklar. İl genelinde oruçlar 23 Mart 2023 Perşembe günü saat 19:19'da açılacak.

 

ORDU İMSAK VAKTİ SAAT KAÇTA?

İl genelince oruç tutacak olan kişiler imsak vakti ile oruçlarını tutmaya başlayacak. Bu hafta imsak vakti, 23 Mart 2023 Perşembe günü saat 04:55 olarak açıklandı. 

ORDU İFTAR VAKTİ SAAT KAÇTA? (ORDU İFTAR SAATİ)

Niyetlerini ederek oruç ibadetlerini başlatan kişiler iftar saatinde ise oruçlarını açacaklar. İl genelinde oruçlar 23 Mart 2023 Perşembe günü saat 18:50'de açılacak.

 

İşte il il ezan saatleri! Sahur kaçta bitiyor? İftar ezanı saat kaçta okunacak?

OSMANİYE İMSAK VAKTİ SAAT KAÇTA?

İl genelince oruç tutacak olan kişiler imsak vakti ile oruçlarını tutmaya başlayacak. Bu hafta imsak vakti, 23 Mart 2023 Perşembe günü saat 05:08olarak açıklandı. 

OSMANİYE İFTAR VAKTİ SAAT KAÇTA? (OSMANİYE İFTAR SAATİ)

Niyetlerini ederek oruç ibadetlerini başlatan kişiler iftar saatinde ise oruçlarını açacaklar. İl genelinde oruçlar 23 Mart 2023 Perşembe günü saat 18:56'da açılacak.

 

ELAZIĞ İMSAK VAKTİ SAAT KAÇTA?

İl genelince oruç tutacak olan kişiler imsak vakti ile oruçlarını tutmaya başlayacak. Bu hafta imsak vakti, 23 Mart 2023 Perşembe günü saat 04:54 olarak açıklandı. 

ELAZIĞ İFTAR VAKTİ SAAT KAÇTA? (ELAZIĞ İFTAR SAATİ)

Niyetlerini ederek oruç ibadetlerini başlatan kişiler iftar saatinde ise oruçlarını açacaklar. İl genelinde oruçlar 23 Mart 2023 Perşembe günü saat 18:44'te açılacak.

0 Yorum

Bu konu için hiç yorum yazılmamış, ilk yorumu siz yazarak destek verin!

Yorum Yap