Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vhosts/haberstand.com/public_html/wp-content/themes/haber/header.php on line 111

İstinat Duvarı 4 Yaşındaki Çocuğun Üzerine Yıkıldı! Babannesi Kahroldu…

  • 26 Ekim 2018
  • 342 kez görüntülendi.
İstinat Duvarı 4 Yaşındaki Çocuğun Üzerine Yıkıldı! Babannesi Kahroldu…
Konu Altı

Kahramanmaraş’ta sağanak yağıştan dolayı bir evdeki istinat duvarı çöktü. İstinat duvarı çökmeden önce 4 yaşındaki Elif Yurdagül yanında oynuyordu. Çökünce 4

yaşındaki küçük kız duvarın altında kaldı. Yıkılma sesini duyarak hemen sesin geldiği yere giden babanne torununu o halde görünce perişan oldu.

Babaanne Eşe Yurdagül, namaz kılacağı esnada sesi duyar duymaz dışarı çıktığını ve 4 yaşındaki küçük torununun duvar altında kaldığını gördüğünü belirtti. “Elifim” diyerek gözyaşlarına hakim olamayan babaannenin komşuları teselli etmek için yanında durdu.

Durdu Yurdagül’ün hafif yaralandığı, Şeyma Yurdagül’ün ise yara almadan atlatmış olduğu söz konusu olayın ardından komşular tarafından da sağlanan yardımlarla birlikte duvarın altından çıkarılan henüz 4 yaşındaki küçük kız ve Durdu Yurdagül, ambulansla hastaneye götürüldü.

Babaanne Eşe Yurdagül, namaz kılacağı kazan sesi duyduğunu ve dışarı baktığını, ardından ise torununun istinat duvarının altında kaldığını gördüğünü iletti. Elifim diyerek gözyaşı döken babaanneyi komşuları teselli etti.

Ağır Yaralandı

Üzerine istinat duvarı düşen 4 yaşındaki küçük kız ağır yaralı bir şekilde hastaneye kaldırıldı. Hayati tehlikesinin olup olmadığı bilinmiyor. Tedavisi devam ediyor. Diğer yaralanan Durdu Yurdagül ise hafif yaralı bir şekilde hastaneye kaldırıldı.

Uzmanlar Uyarıyor!

Uzmanlar, çocuk bakımında birçok hususta ebeveynleri uyarıyor. Özellikle 0 – 6 yaş çocukların göz önünden ayrılmaması gerektiğini belirten uzmanlar, bu yaş aralığındaki çocukların beyinsel gelişimi tamamlanmasından dolayı zarar ve yararı düşünemeyecekleri, her yere ellerini, kollarını sokacaklarını söylüyor. Bu istinat duvarı yıkılma olayının da bunun bir benzeri olduğunu ileten uzmanlar özellikle sobalı ve televizyonu çocukların uzanabileceği alanlarda olan evlerde yaşayanlara 0 -6 yaş grubundaki çocukları yanlarından ayırmamaları gerektiğini belirtiyor.

Ülkemizde her yıl çok sayıda çocuk televizyon düşmesi, dolap düşmesi gibi durumlardan dolayı ne yazık ki hayatını kaybediyor. Bunların önüne geçmek için çocuklarımıza büyük oranda dikkat etmemiz gerekmektedir.

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ