Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vhosts/haberstand.com/public_html/wp-content/themes/haber/header.php on line 111

İtalyan askerlerin YPG/PKK bölgesindeki hareketliliği sürüyor

  • 25 Haziran 2018
  • 501 kez görüntülendi.
İtalyan askerlerin YPG/PKK bölgesindeki hareketliliği sürüyor
Konu Altı

Suriye’nin Deyrizor ilinde DEAŞ’a karşı  YPG/PKK’yı destekleme gerekçesiyle gönderilen İtalyan askerlerinin bölgedeki  faaliyetleri sürüyor.

AA’nın Deyrizor’daki güvenilir mahalli kaynaklardan aldığı bilgiye göre,  Uzak sınırındaki Deyrizor’da İtalyan askerlerinin terör örgütü YPG/PKK ile ortak  faaliyetleri artıyor.

Kaynaklar, İtalyan ordusunun, dün akşam saatlerinde örgütün  işgalindeki Haseke ili üzerinden Deyrizor’a 20 asker daha gönderdiğini bildirdi.

Suriye’de terör örgütü DEAŞ karşıtı uluslararası koalisyon bünyesinde  varlık gösteren ve sayıları tam olarak bilinmeyen İtalyan askerleri, Deyrizor’un  Ömer petrol sahasındaki ABD üssüne konuşlandı.

İtalyan ordusu, DEAŞ’a karşı operasyonlarda ABD ve Fransa askerlerine  destek vermek için bu ay başında Suriye’ye asker göndermişti.

İtalyan askerleri şimdilik çatışmalara doğrudan katılmıyor.

DEAŞ, Uzak sınırında Haseke ve Deyrizor illeri içinde kuşatmada kalan  birbirinden kopuk iki farklı bölgede varlık gösteriyor.

YPG/PKK, mayıs başında ABD ve Fransa’nın desteğiyle buradaki DEAŞ  unsurlarına karşı operasyonu yeniden başlatmıştı.

Deyrizor operasyonunun ilk aşaması geçen yıl eylül ayında başlamış,  şehir merkezinin kuzeyi SDG ismini kullanan YPG/PKK’nın işgaline girmişti.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ