Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vhosts/haberstand.com/public_html/wp-content/themes/haber/header.php on line 111

Kadın, Eşiyle Tartıştı Baba Evine Döndü, Erkek Kardeşi Tüfekle Öldürdü!

  • 08 Ekim 2018
  • 388 kez görüntülendi.
Kadın, Eşiyle Tartıştı Baba Evine Döndü, Erkek Kardeşi Tüfekle Öldürdü!
Konu Altı

Iğdır’da eşiyle yaşadığı sıkıntıların ardından baba evine geri dönen genç kadın, erkek kardeşi tarafından vurularak öldürüldü. Öldüren zanlı kayıplara karıştı, hala aranıyor.

Erkek Kardeşi Öldürdü

Olay, Iğdır’a bağlı Konaklı Mahallesi’nde gelişti. Yapılan iddialara göre F.Ş. (21), eşitle kavga etmesiyle birlikte aynı mahallede bulunan baba evine gitti.Babasının kendisini koruyacağını düşünen F.Ş., o sırada evde bulunan erkek kardeşi C.Ş. ile tartışmaya başladı. F.Ş. çıkan tartışma sonucunda C.Ş tarafından pompalı tüfekle öldürüldü. 2 el ateş eden C.Ş. izini kaybettirdi. F.Ş. ise olay yerinde hayata gözlerini yumdu.

3 Akraba Gözaltına Alındı

F.Ş.’nin cansız bedeni otopsi işlemlerinin tamamlanmasıyla birlikte Gürpınar Mahallesi’nde defnedildi. Polis ekipleri Ç.Ş.’yi yakalama amacıyla çok kapsamlı bir çalışma başlattı. Arama çalışmaları kapsamında Ç.Ş.’nin yeri hakkında bilgisi olabilecek 3 akraba da göz altına alındı.

Artık Yeter!

Türkiye’de neredeyse haftada 2-3 kez kadın cinayeti meydana geliyor. Genellikle çıkan tartışmalar sonucu bıçak, silah gibi kesici / delici / ateşli aletlerle öldürülen kadınlar ne yazık ki bitmiyor.

Her geçen gün birisinin daha ölüm haberi geliyor. Sosyologların, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın konuyla ilgili yaptığı çalışmaların yetersiz kalması, kişilerin eğitim noktasında eğitilememesi ve birer cani halini alması sonucunda canını kaybeden kadınların sayısının git gide çoğalması, herkesi kuşkulandırıp rahatsız ediyor.

Gerekli tedbirlerin, eğitimlerin, psikolojik tedavilerin devlet tarafından ücretsiz bir şekilde verilmesi gerekiyor ki kadın cinayetlerinde azalma olsun. Mustafa Kemal Atatürk’ün yıllar önce söylediği “Bir toplum, cinslerden yalnız birinin yüzyılımızın gerektirdiklerini elde etmesiyle yetinirse, o toplum yarı yarıya zayıflamış olur. Bizim toplumumuzun uğradığı başarısızlıkların sebebi, kadınlarımıza karşı ihmal ve kusurdur.” bu sözü, her kadın cinayetinde gündeme geliyor.

Olayla İlgili Soruşturma Devam Ediyor

Polis ekipleri Ç.Ş.’nin bulunması için gerekli tüm çalışmaları başlattı. Kısa bir süre sonra bulunacak Ç.Ş., yakalanır yakalanmaz savcılığa sevk edecek. Oradan da cezaevine gönderilecek.

Gerekli olanın sadece cezaevine göndermek olmadığını, aynı zamanda bu şekilde pislik yapanlara, psikolojik dengesizliği olanlara kadınlara karşı tam donanımlı bir şekilde eğitim verilmesi olduğunu söyleyen vatandaşlar, duyunca üzüldüklerini kısa zamanda bulunmasını istediklerini sözlerine ekledi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ