Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vhosts/haberstand.com/public_html/wp-content/themes/haber/header.php on line 111

Kadını Omuzlarına Alıp Kaçırdıktan Sonra Tecavüz Etmişti Cezası Belli Oldu!

  • 02 Ekim 2018
  • 346 kez görüntülendi.
Kadını Omuzlarına Alıp Kaçırdıktan Sonra Tecavüz Etmişti Cezası Belli Oldu!
Konu Altı

2017 yılı içerisinde İstanbul / Taksim’de, bir kadını omzuna alıp kaçırdıktan sonra tecavüz eden sapık 24 yıl, ona yardımcı olan şahıs ise 20 yıl hapis cezası aldı.

Taksim’de 21 Ocak 2017 tarihinde iki kadından birini bıçaklayıp, diğerini ise omzuna aldıktan sonra kaçıran, ardından da götürdüğü evde tecavüz eden şahsın yargılandığı dava karara bağlandı.

Mahkeme heyeti, “nitelikli cinsel saldırı” ve “kişiyi hürriyetinden yoksun kılma” suçlarından farklı farklı sanık Engin K.’ya toplamda 24 yıl hapis cezası verdi. Olayda Engin K.’ya yardım eden Dursun A.’ya ise 20 yıl hapis cezası verdi.

Taksim’de güvenlik kameraları tarafından an ve an kayıt altında olan iğrenç olay 21 Ocak 2017 tarihinde yaşanmıştı. Eğlenceden çıktıkları esnada sabahın ilk ışıklarında evlerine gitme amacıyla Balo Sokak’tan, Tarlabaşı Bulvarı’na doğru yürümekte olan F.H.E ve yanındaki E.Y. bu 2 şahısla karşılaşmıştı. Engin K, E.Y.’yi bıçakla yaralamış ve F.H.E’yi sırtına alıp kaçırmıştı.

Polis ekipleri tarafından sıkı bir şekilde yapılan takiplerin ve araştırmaların sonucunda kısa sürede yakalanan Engin K. ve yanındaki yardım eden arkadaşı Dursun A. mahkemeye sevk edilmişti.

Sapığın talihsiz kızı omzuna alıp kaçırması ve hiçbir şekilde çevreden tepki almaması, ülke gündemine oturmuş “bu kadar mı kolay” sorularını insanların aklına getirmişti.

Mahkeme heyeti, yapılan yargılama sonucunda sapığa ve arkadaşına ayrı ayrı sırasıyla 24 ve 20 yıl ceza verdi. 24 yıl hapis cezası alan Engin K. ve 20 yıl hapis cezası alan Dursun A. hayatlarının devamını cezaevinde geçirecekler.

Engin K.’nın duruşmaya ayağında alçıyla çıkması da, cezaevinde bir takım sıkıntılar yaşadığının göstergesi olarak düşünülüyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ