Gündem

Kamuya 1.900 memur alımı için başvurular başladı! Lise, ön lisans ve lisans mezunları hemen başvurabilir!

Kamuda memur olarak çalışmak için son dakika açıklaması geldi. Konuyla ilgili olarak aktarılan detaylara göre, ÖSYM KPSS-2022/1 tercih kılavuzunu resmen açıkladı. Kamupersonelinet’te yer alan habere göre, ÖSYM tarafından yapılan açıklamaya göre çeşitli kamu kurum ve kuruluşlarında lise, ön lisans ve lisans mezunları arasından memur alımı yapılacağı bildirildi. Toplam 1.900 memur alımı için başvurular da başladı. İşte konu ile ilgili merak edilen detaylar…

ÖSYM merakla beklenen KPSS-2022/1 tercih kılavuzunu açıkladı. Söz konusu kılavuzda çok sayıda kamu kurum ve kuruluşuna lise, ön lisans ve lisans mezunları arasından 1.900 memur alımı yapılacağı bildirildi.

pexels karolina grabowska 4476375 1

ÇOK SAYIDA KAMU KURUMUNA MEMUR ALIMI YAPILACAK

Merakla beklenen kılavuzda çok sayıda kamu kurum ve kuruluşuna memur alımı gerçekleştirilecek. Merakla beklenen kılavuza göre, Kamu Üniversiteleri, Devlet Demiryolları, Bakanlıklar ve Çay İşletmeleri Genel Müdürlüğü, Toprak Mahsulleri Ofisi, Devlet Hava Meydanları İşletmesi, Türkiye Taş Kömürü Genel Kurumu başta olmak üzere birçok kurum ve kuruluşa personel alımı yapılacak. Söz konusu pozisyonlar için lise, ön lisans ve lisans mezunları başvurabilir.

Önerilen İçerik :   Yeni emekli olacaklar bu habere çok sevinecek! Bu parayı kaçırmayın!

PERSONEL ALIMI BAŞVURULARI BAŞLADI

Konuyla ilgili olarak yapılan açıklamada açıklamada başvuruların 30 Haziran ve 7 Temmuz tarihleri arasında kabul edileceği bildirildi. Tercihlerini ÖSYM’nin sitesine kaydeden adayların 30 lira tercih ücretini yatırması gerekiyor.

pexels karolina grabowska 4491441 2 1

GENEL BAŞVURU ŞARTLARI 2022

-18 yaşını tamamlamış olmak
-Türk vatandaşı olmak
-Kamu haklarından mahrum bulunmamak

Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa dahi, kasten işlenen bir suçtan dolayı bir sene ya da daha fazla süreyle hapis cezasına veya affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama ya da kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak.

657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48.maddesinin altıncı fıkrasında belirtilen askerlik şartını taşımak (Erkek adaylar için)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu