TÜRKİYE GENELİNDE 27 BİN KİŞİNİN ALINACAĞI KAMUDA, KADRO DAĞILIMI BELLİ OLDU!

Kamuya Türkiye genelinde 27 bin kişinin alınacağı haberi gündeme bomba gibi düştü. Buna göre en az 18 yaşında bulunan herkesin dikkat etmesi gerektiği açıklandı. Kamupersoneli.net‘te yer alan haberin içeriğine göre; kamuya 27 bin personel alımı yapılacak.

Kamu kurumlarına alımlar tüm hızıyla devam ederken, Sağlık Bakanlığı tarafından yapılacak olan sözleşmeli personel alımına ilişkin detaylar herkes tarafından merak ediliyordu. Yapılan açıklamalar kapsamında alımı yapılacak personelle ilgili detaylar da belli oldu. Sağlık Bakanlığı bünyesinde 27 bin sözleşmeli personel alımı gerçekleştirileceği aktarıldı.

Sağlık Bakanlığı personel alımının detayları da kamuoyuna aktarıldı. Resmi Gazete’de yayımlanan karara göre 2022 senesinin sonuna kadar Sağlık Bakanlığı bünyesinde çalışmak üzere alınacak sözleşmeli sağlık personelleri sayısı, niteliği ve hangi branşlarda ne şekillerde görev yapacakları da belli oldu.

Resmi Gazete’de yayımlanan kararla birlikte acil sağlık hizmetlerinde çalışmak üzere 220 kişi, halk sağlığı laboratuvarında çalışmak üzere 34 kişi, ilçe sağlık müdürlükleri ile toplum sağlığı merkezlerinde çalışmak üzere de 916 kişi, sağlık evlerinde çalışmak üzere 144 kişi ve yataklı tedavi alanında çalışmak üzere de 25 bin 686 kişinin sağlık kurumlarında istihdam edileceği netleşmiş oldu.

Kamuya 27 bin kişi alınacak! 18 ve üzeri yaşlarda olanlar dikkat!

BUNA GÖRE PERSONEL ALIMI KADRO DAĞILIMI ŞU ŞEKİLDE OLACAK!

Sağlık Bakanlığı tarafından resmi bir şekilde açıklanan kadro dağılımı şöyle belirlenmektedir.

Diyetisyen: 1
Ebe: 147
Hemşire: 3

Diş Tabibi: 1

Psikolog: 1
Sağlık Memuru: 38
Sağlık Teknikeri: 1

Tabip: 7.114
Uzman Tabip: 19.674

PEKİ BAŞVURULAR NASIL YAPILMALI?

Milyonların başvurmak için sırada beklediği Sağlık Bakanlığı personel alımı başvurularının nasıl yapılacağı ise merak konusu oldu. Başvurularda hangi şartlar ve hangi niteliklerin arandığı, başvuracak olan adaylarca gündem maddesi olarak merakla araştırılıyor. Ancak Sağlık Bakanlığı Personel Alımına ilişkin detaylar hala daha açıklanmadı. Nitekim işlemlerin yıl sonuna kadar tamamlanacağı düşünülünce de, gerekli tüm detayların önümüzdeki günlerde birer birer şekillenerek belli olması bekleniyor.

Başvuru detayları belli olduğunda Haberstand.com ailesi olarak güncel bilgileri sizlerle paylaşmaya, ayrıntıları ve detayları vermeye devam ediyor olacağız.