Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vhosts/haberstand.com/public_html/wp-content/themes/haber/header.php on line 111

Karayılan’la Fotoğrafı Bulunan Ünlü Şarkıcı 6 Yıl Hapis Cezasına Çarptırıldı!

  • 15 Kasım 2018
  • 394 kez görüntülendi.
Karayılan’la Fotoğrafı Bulunan Ünlü Şarkıcı 6 Yıl Hapis Cezasına Çarptırıldı!
Konu Altı

Edirne sınırları içerisinde yer alan Enez ilçesinde HDP seçim çalışmalarına destek verme amacıyla bulunan ve terör örgütü PKK üyesi olduğu iddiası beraberinde tutuklanan Almanya vatandaşı olan ünlü şarkısı Saide İnaç, tutuklu olarak yargılandığı dava sonucunda 6 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırıldı. Şarkıcının terör elebaşlarından olan Karayılan ile fotoğrafı bulunuyor.

Almanya vatandaşlığı bulunan ünlü şarkıcı Saide İnaç, PKK elebaşıları arasında yer alan Murat Karayılan ile fotoğraf çektirmişti. Bu fotoğraflarla kamuoyunda sık sık gündeme gelen İnaç, 24 Haziran tarihinde yapılan Cumhurbaşkanlığı ve 27.Dönem Milletvekili Genel seçimleriyle ilgili olarak HDP tarafından yapılan çalışmalara destekte bulunmak amacıyla birlikte Edirne’ye gelmişti. Edirne’ye giriş yaptığı an itibarıyla polis ekipleri tarafından gözaltına alınan İnaç, tutuklu yargılanıyordu. Bugün yapılan yargılama sonucunda 6 yıl 3 ay hapis cezası aldı.

Seçim Çalışmaları Yaparken Yakalandı

Amanya vatandaşlığı bulunan “Hozan Cane” ismiyle birlikte şarkı yapan şarkıcı Saide İnaç, 24 Haziran tarihinde yapılan Cumhurbaşkanı ve Milletvekili genel seçimlerinde HDP’ye destek verme amacı güderek Edirne’ye ziyaret düzenlemişti.

Şehir merkezinde düzenlediği seçim çalışmalarının hemen sonrasında Enez ilçesine geçerek burada da seçim kampanyası yürütmeyi hedefleyen İnaç, dönüş yoluna girdiği an itibariyle Edirne Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından gözaltına alındı.

Sosyal medya hesaplarında terör örgütü propagandası yapma suçuyla gözaltına alınan İnaç ile ilgili terör örgütü üyesi olma suçundan da bahsediliyor. İnaç hakkında Edirne 3. Ağır Ceza Mahkemesi’nde “silahlı terör örgütü üyesi olmak” “halkı din ve düşmanlığa “tahrik suçlarından dolayı 21 yıl ceza istemiyle dava açılmıştı.

Suçlamaları Reddetti

Tutuklu olarak yer aldığı İstanbul’da bulunan bir cezaevinden SEGBİS aracılığıyla duruşmaya katılan Saide İnaç, suçlamaları reddetti. Savunmasında, örgütle hiçbir alakası olmadığını anlatan İnaç, sosyal medya üzerinden kendi hakkında yazılan çizilen hiçbir şeyle ilgi ve alakasının bulunmadığını, terör örgütüyle ilgili fotoğrafının da bulunmadığını ileten İnaç, hiçbir yasa dışı örgüte veya terör örgütüne üye olmadığını, sanatçı olduğunu anlattı.

6 Yıl 3 Ay Hapis Cezasına Çarptırıldı

Edirne 3. Ağır Ceza Mahkemesi heyeti, yaptığı savunmaların sonrasında sanık Saide İnaç için, “silahlı terör örgütü üyesi olmak” suçundan dolayı toplam 6 yıl 3 ay hapis cezası kararında bulundu. İnaç’ın tutukluluk halinin devam etmesi kararı alındı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ