Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vhosts/haberstand.com/public_html/wp-content/themes/haber/header.php on line 111

Karısını Yasak Aşkıyla Basıp Dehşet Saçan Kocanın Davasında 7 Sanık Müebbet Hapis Cezası Aldı!

  • 26 Ocak 2019
  • 391 kez görüntülendi.
Karısını Yasak Aşkıyla Basıp Dehşet Saçan Kocanın Davasında 7 Sanık Müebbet Hapis Cezası Aldı!
Konu Altı

İzmir’de karısıyla yasak aşk yaşayan bir akrabasının katili olan adam ve yakınları hakim karşısına çıktı. Mahkeme heyeti, toplam olarak 7 sanığa müebbet hapis cezası verdi.

İzmir sınırları içerisinde yer alan Kemalpaşa ilçesinde 22 yaşındaki Orhan Pala’nın, iddiaya göre yasak aşk yaşadığı kadının kocası ve yakınlarınca öldürülmesiyle ilgili olarak toplam 7 sanık ceza yağmuruna tutuldu.

Akrabasıyla Kaçan Kadın, Kocasına Yakalandı

Kemalpaşa ilçesi Nazarköy mahallesi yakınlarında 2 yıl önce gelişen söz konusu olayda Torbalı’da ikamet eden S.D., yapılan iddialara göre bir süre önce akrabası olan Orhan Pala ile yakınlaşmaya başladı. Bunun ardından Pala ve S.D. beraber olup kaçma kararı aldılar.

Durumu öğrenen kadının eşi Seracettin D., eşine yoğun bir şekilde şiddet uyguladı. S.D. ve Pala, Torbalı İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne sığındı ve can güvenliklerinin bulunmadığı yönünde ifade verdiler. Emniyetten birlikte ayrılan Pala ve S.D., aynı gün içerisinde Nazarköy Mahallesi yakınlarında Seracettin Duman’ın saldırılarına uğradı. Birçok yerinden bıçaklanan 2’liden Pala olay yerinde hayata gözlerini yumdu. Ağır yaralanan S.D. ise acilen hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındı.

Cinayeti İşleyen Koca ve 6 Yakını Hakim Karşısına Çıktı

Olayla ilgili soruşturma başlatan Jandarma ekipleri, olaya karışan Seracettin Duman ve akrabaları Gıyasettin Duman, Hüseyin Duman, Cüneyt Duman, Yılmaz Duman, Maşallah Duman ve Mehmet Karakot’u gözaltına alarak adliyeye sevk etti. Adliyeye sevklerinin ardından tutuklanarak cezaevine gönderilen 7 sanık, haklarında “töre saikiyle tasarlayarak ve kasten öldürme” suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istemiyle birlikte yargılanmaya başladı.

Olay Küfürle Başlamış

İzmir 6. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davanın son duruşmasında tutuklu bulunan sanıklar Seracettin Duman ve akrabası olan 6 sanık ve avukatlar yerini aldı. Duruşmada son sözünün ne olduğu sorulan kadının eşi Seracettin Duman, suçunun olmadığını ileterek Orhan Pala’nın ölüm emrini kesinlikle vermediğini iletti. Sanıklardan Cüneyt Duman ise, olayın Orhan Pala’nın kendisine küfür etmesinden dolayı ani bir şekilde geliştiğini aktardı. Diğer sanıklarda yine üzerine atılı olan suçlamaları reddetti ve suçsuz olduklarını belirttiler. Beraatlerini talep ettiler.

7 Sanığa Müebbet Hapis Cezası

Mahkeme heyeti, sanıklardan Seracettin Duman, Gıyasettin Duman ve Mehmet Karakot’a, Pala’nın töre saikiyle tasarlayarak ve kasten öldürülmesini azmettirme suçundan müebbet hapis cezası, diğer sanıklardan Cüneyt Duman, Maşallah Duman, Hüseyin Duman ve Yılmaz Duman’a ise Pala’yı iştirak halinde töre saikiyle tasarlayarak ve kasten öldürme suçlarıyla birlikte müebbet hapis cezasına çarptırdı.

Mahkeme heyeti bunun yanı sıra S.D.’nin ağır yaralanmasıyla ilgili olarak 7 sanığa da ayrı ayrı 10 yıl, 10’ar ay hapis cezası verdi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ