Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vhosts/haberstand.com/public_html/wp-content/themes/haber/header.php on line 111

“Kaya Tuzu Konusunda Karatay’a Haksızlık Yapılıyor”

  • 02 Mart 2018
  • 399 kez görüntülendi.
“Kaya Tuzu Konusunda Karatay’a Haksızlık Yapılıyor”
Konu Altı

Canan Karatay’ın yapmış olduğu ‘Kaya tuzu’ açıklamalarına binayen haksızlık yapıldığını belirten Onkolog Dr. Yavuz Dizdar, konu kapsamında önemli açıklamalarda bulundu.

Kaya tuzu konusunda Canan Karatay’a büyük bir haksızlık yapıldığını dile getiren Onkolog Dr. Yavuz Dizdar, konu hakkında kritik bir açıklama yaptı. Piyasada aktif olarak satılmakta olan tuzlarda soydum ve klor haricinde ekstra bir şey olmadığını belirten Dizdar, hakiki kaya tuzunun kaynak tuzu olduğunu, piyasada satılmakta olan sofra tuzlarının ise kimyasallardan oluştuğunu belirtti.

Söz konusu ‘Kaynak tuzu’nun Munzur’dan çıktığını ifade ederek sözlerine devam eden Dizdar, Munzur bölgesinden tuzlu su çıktığını ve üreticilerin buradan alıp kurutarak bu tuzu elde ettiklerini ifade etti. Tuzun iki farklı şekilde elde edildiğini belirten Dizdar, kayadan ve denizden elde edilen tuzların doğal olduğunu; bunun yanı sıra piyasada satılmakta olan tuzların tamamen kimyasal olduğunu belirtti.

Aşırı tuzun vücuda zarar verdiği konusunda yapılan açıklamaların afaki olduğunu ifade eden Dizdar, vücuda gerektiğinden fazla tuz yüklendiği zaman vücudun bunu dengeleme özelliğine sahip olduğunu belirtti.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ