Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vhosts/haberstand.com/public_html/wp-content/themes/haber/header.php on line 111

Kendini Yakalayan Polise Cezaevinden Yardım Mektup Gönderdi!

  • 09 Şubat 2019
  • 780 kez görüntülendi.
Kendini Yakalayan Polise Cezaevinden Yardım Mektup Gönderdi!
Konu Altı

Kayseri’de 15 yaşından beri hırsızlık yapan ve lakabı “Otobüsçü Yunus ” olarak bilinen 28 yaşındaki Yunus Garip, kendisini yakalayan polise uzun bir ihtiyaç listesi yazdı.

Kayseri’de hırsızlık suçu sebebiyle cezaevinde yatmakta olan 28 yaşındaki Yunus Garip, kendisini yakalayarak gözaltına alan ve ardından adliyeye sevk ederek tutuklanmasını sağlayan polislere bir mektup yazarak, ihtiyaçlarının giderilmesi için yardım diledi.

Polisler ise yardım mektubunu aldıktan sonra aralarında para toplayarak Yunus Garip’in istediği eşofman, terlik, takım elbise, bot, spor ayakkabı ve tesbihi alarak cezaevi yönetimine Yunus Garip’e verilmesi üzerine teslim ettiler.

Kayseri’de 15 yaşında hırsızlık yapmaya başlayan ve 13 yıl boyunca 70’den fazla hırsızlık olayına karışan Yunus Garip, otobüsçüler ve kamyoncuların korkulu rüyası haline gelmişti. Birçok dosyasının birleştirildiği mahkeme sonucunda toplam olarak 35 yıl hapis cezası alan Yunus Garip, bir süredir cezevinde kalıyordu. Kayseri İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi Oto Hırsızlık Büro Amirliği’nde görev yapan polislere yazdığı mektupla birlikte gündeme geldi.

Mektup Yazarak Yardım Talep Etti

“Ağabey” diye başladığı mektubuna polisin kendisine söylediği “5-6 ay yatar çıkarsın” lafını ekleyerek toplam olarak 35 yıl ceza aldığını belirten Yunus Garip, kendisini tanıyan ve bilen herkese saygı ve şükranlarını sunduğunu belirtti. Annesinin kendisine hiçbir şekilde yardım etmediğini anlatan Garip, yardım için tek aklına gelen kişinin polis memuru olduğunu ileterek bir ihtiyaç listesi hazırladı.

XXXL Beden Eşofman Takımı, 43-44 numara terlik, 59 beden takım elbise, 43-44 numara bot, Üç Hilal ve Ayyıldızlı tesbih, 44 numara normal ve spor ayakkabı istediğini yazan Garip, istediği başka bir şey olmadığını yalnızca biraz nakit paraya ihtiyacı olduğunu belirtti. Paranın miktarının ise 350-400 TL arasında olduğunu anlatıp tüm ihtiyaçlarımı bu sayede alırım, başka bir şeye ihtiyacım kalmaz dedi.

Mektubun altına ise kendisini tanıyan herkese selam söylediğini yazan Yunus isimli 28 yaşındaki hırsız, birde imza düştü. “Sizi seven kardeşiniz Yunus, Namıdiğer Otobüsçü Yunus” yazarak mektubu noktaladı.

Aralarında Para Toplayıp Yardım Ettiler

Oto Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri ise, Yunus G. tarafından kendilerine gelen bu yardım talebini reddetmediler. Aralarında para toplayarak ihtiyaçları alıp istekleri yerine getiren polis ekipleri takdir edildi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ