Yemek

Kereviz diyeti nedir? Kereviz Diyeti Nasıl Yapılır?

Kereviz faydası çok fazla olan bir besindir. Özellikle kışları çarşıda pazarda heryerde çok fazla kereviz bulabilirsiniz. Önce sizle riçni faydalarını bir bir sayacağımız Kereviz diyeti nedir? Kereviz Diyeti Nasıl Yapılır?

Kereviz diyeti nedir? Kereviz Diyeti Nasıl Yapılır size bugün biraz bundan bahsedeceğiz. Yaz aylarının gelmesi ile herkes kilo verme derdine düştü. Çok sağlıklı bir besin olan kerevizin bir ok faydası bulunuyor. Yanında karbonhidratı az tükettiğinizde vücudunuza içindeki besin ve mineraller gidiyor ve böylece sağlıklı beslenmiş oluyorsunuz. Hem tok tutan hem de kendini bir çok tarifle sevdiren kerevizin faydaları saymakla bitmiyor. 100 gram kereviz kalori olarak yaklaşık 40 kcal içermektedir. Bu nedenle zayıflamak isteyenler için önemli bir yere sahiptir.

celery 318168 1280

Bir çok kişi Kereviz diyeti nedir? Kereviz Diyeti Nasıl Yapılır? sorusunun cevabını araştırıyor. Peki Kereviz diyeti nedir? Kereviz Diyeti Nasıl Yapılır biz sizler için bu sorunun cevabını araştırdık. Meğer kereviz diyeti öyle yapılıyormuş.

İster salata, ister çorba, ister yemek bir çok tarifi bulunan kereviz özellikle de sindirim sistemi için birebirdir. Ayrıca bağışıklık sistemini de güçlendiren kereviz Sahip olduğu B ve C vitaminleri ile adından söz ettirir. Kalsiyum, potasyum ve sodyum gibi mineraller açısından da oldukça zengin olana kereviz, yemek sofralarında sık bulunması gereken en önemli sebzelerdendir.

Önerilen İçerik :   Domates konservesi ne zaman yapılır? Domates konservesi yapmak için en doğru zaman hangisi?

Kereviz diyeti nedir? Kereviz Diyeti Nasıl Yapılır?

Zayıflamaya yardımcı olduğu düşünülen kereviz kürü diyette oldukça fazla kullanılır. Diyet yapmak isteyenler kereviz diyetini uygulamak için araştırmalar yapar. Kalorisi oldukça az olan kereviz suyu aslında tam bir diyet malzemesidir. Yanında karbonhidrat tüketmediğiniz sürece sağlığa çok büyük fayda sağlar. Ancak şunu hiçbir zaman unutmayın ki Kereviz diyetini ya da başka türden diyetleri yapmadan önce mutlaka doktorunuza danışmalısınız.

Sapı alınan kereviz önce güzel bir soyulur. Suyun altında yıkayarak kerevizi kolayca temizleyebilirsiniz. Dilerseniz kereviz sapı ve yapraklarını sirkeli suda bekletebilirsiniz. Yıkadıktan sonra açık rengini koruması için limonlu suda bekletirseniz çok daha faydalı olur. Kerevizin kökü dışında sapı ve yaprakları da temizlenerek birçok farklı tarifte kullanılabilir. Kereviz diyeti için bol bol kereviz tüketmelisiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu