Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vhosts/haberstand.com/public_html/wp-content/themes/haber/header.php on line 111

Kilosu 500.000 TL’ye Satılıyor! Kırıkkale’de…

Kırıkkale’de 28 yıldır arıcılık sektöründe olan Aydın Payar, hastalıkların tedavi edilmesinde ve kozmetik ürünlerinde ham madde olarak kullanılan arı zehri üretmeyi başardı. Arı zehrinin gramı 500 TL’den satılırken, kilogram fiyatı ise 500.000 TL olarak belirlendi. İşte arı zehriyle ilgili tüm detaylar…

  • 24 Temmuz 2019
  • 339 kez görüntülendi.
Kilosu 500.000 TL’ye Satılıyor! Kırıkkale’de…
Konu Altı

Kırıkkale Yahşihan ilçe sınırlarında bulunan Irmak köyünde 28 yıldır arıcılık faaliyetleriyle uğraşan Aydın Payar isimli şahıs, Bal Üretim Ormanı’nda toplam 250 adet kovandan arı zehri üretmeyi başardı. Zehrin gramı 500 TL’den satılırken, kilogram fiyatı ise 500.000 TL olarak belirlendi.

Her gün akşam saatlerinde 20 dakika süreyle arı kovanının içerisine yerleştirdiği bir titreşimli aparat ile birlikte arı zehri çıkartmayı başarıyor.

Kilosu 500.000 TL

Biriktirdiği zehri plastik bir kaba koyan ve buzdolabında koruma altına alan Payar, bu zehrin çok sayıda hastalığın tedavisinde kullanıldığını v bunun yanı sıra kozmetik ürünlerinde ham madde olarak kullanılmakta olduğunu belirtti. Gram fiyatının 500 TL olduğu arı zehrinin, kilogram fiyatı ise 500.000 TL olarak belirlendi.

Arının Zehri Şifadır

Piyasada bulunan sahte ballar sebebiyle bal satışlarının oldukça düşük olmasından dolayı arı zehrine yöneldiğini ifade eden Payar, arının balının da zehrinin de şifa olduğunu; yeni bir arayış ve buluş içerisinde olduklarını belirtti.

4’ünden de Zehir Aınabiliyor

Yeni bir arayış içerisinde olduklarını ifade eden Payar, bu aparatı 12 voltluk bir akü ile çalıştırdıklarını ifade ederek, 4 farklı aparat olduğunu dile getirdi. 4 aparatın 4’ünden de eşzamanlı olarak zehir alabildiklerini de sözlerine ekledi.

Zehirli İğneleri Cama Vuruyor

Aparatın arılara herhangi bir zararı dokunmadığını, aksine sakinlik kazandırdığını aktaran Payar, bu aparayı bir aküye monte ettiklerini ve aküyü açtıkları zaman söz konusu tellerde titreşim meydana geldiğini ifade etti. Arıların da zehirli iğnelerini bu cama vurduklarını anlatan Payar, arının ömründe herhangi bir kısalma yaşanmadığını, seyir halinde çalıştığını ifade etti.

Her Aparattan 0.20 gram Zehir Alınıyor

Payar, bu aparatı arı kovanının içerisine yerleştirdiklerini ve 20 dakika sonra tekrar inci bir arı kovanına koyduklarını anlattı Her aparattan 0.20 gram zehir çıktığını ve günde 4 arı kovanına koyduğunu anlattı.

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ