Yaşam

Kırışıklıklardan kurtulmanın yolu bulundu! Meğer en iyi gelen…

Yaşlarımız ilerledikçe yüzümüzde kırışıklıklar artıyor. Ancak Kırışıklıklardan kurtulmanın yolu bulundu yazısını sizler için derledik.

Doğanın kanunu olarak doğar, büyür, yaşlanır ve ölürüz. İlk doğduğumuzda cildimiz nasıl genç, diri ve güzelse yaşlandıkça da bir o kadar kırışıklıklar meydana çıkar. Yaş aldıkça vücutta çok fazla değişim meydana gelir. Bu değişimlerin biri de kırışıklıklardır. Kırışıklıklar yaşlanmanın sonucunda meydana gelen doğal bir süreçtir.

Size bugün Kırışıklıklardan kurtulmanın yolu bulundu adlı yazımızdan bahsedeceğiz.

Aslında bunda bir sıkıntı yok. Yani olması gereken bu. Ama kırışık görmek istemeyen insan vücudu sürekli kendini daha genç göstermek için çaba sarf eder.

En başta belirtelim ki yaş aldıkça azalan doğal yağlar vücutta kırışıklık meydana getirir. Doğal yağlar azaldıkça cilt kurumaya başlar ve ciltte çizgiler, çatlaklar oluşmaya başlar.

granny 1280445 1280

Sonuç itibarı ile yaşlılığımızı hiçbir zaman engelleyemeyiz ancak kırışıklıkları önleyebiliriz. Aslında Kırışıklıklar sadece yaşlanınca oluşan değişimler değildir. Yoğun iş temposu, stres, aşırı makyaj, çevresel faktörler, yetersiz ve sağlıksız beslenme, kötü alışkanlıklar gibi faktörler de kırışıklıkları artırır.

Önerilen İçerik :   Pazar günü denize girmek serbest mi? Pazar günü plajlar yasak mı?

Kırışıklıklardan kurtulmanın yolu nedir?

İlk önce stresten kurtulmak kırışıklıkları önemli ölçüde azalttığını bilin. Sürekli bir yerlerim kırışacak diye düşünmeyin. Her şeyden önce bu durumun doğal bir değişim olduğunu kabullenmeli ve kendinizi bunun için baskı altında hissetmememiz gerekmektedir. Yaş ilerledikçe insanların vücutları çok değişmektedir. Bunu kabullenin.
Sonrasında şeker üretimini azaltmanız gerekmektedir. Şeker yerine Daha sağlıklı besinler tüketilmelidir. Sonuçta şeker alımını sınırlandırmalıdır.
Sigara, alkol, uyuşturucu gibi maddeler vücut direncini zayıflatmakta ve pek çok hastalığa neden olur. Yani bu maddeler insanı kansere kadar götürmekte ve vücut dengesini bozar.
Düzenli spor yapmak da oldukça önemli bir konu. Hayatınızda sporun yeri çok önemli ve düzenli olmalıdır. Düzenli spor sizi kırışıklıklarınızdan korur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu