Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vhosts/haberstand.com/public_html/wp-content/themes/haber/header.php on line 111

Komutan TOMA Talimatını Verdi, İşçiler Grevi Bıraktı!

  • 20 Kasım 2018
  • 362 kez görüntülendi.
Komutan TOMA Talimatını Verdi, İşçiler Grevi Bıraktı!
Konu Altı

Şanlıurfa’da sendikaya üye olmaları sebebiyle işlerinden atılan bir işçi grubu, grev amacıyla alanda çadır kurup tepki göstermek istedi. İşçiler, jandarmanın müdahale açıklaması yapmasının sonrasında eylemi yapmaktan vazgeçerek evlerine döndüler.

Şanlıurfa’da Nakliyat İş Sendikası’na üye oldukları gerekçesi birlikteliğinde taşıt muayene istasyonundaki işlerinden çıkarıldıklarını iddia eden 11 farklı işçi, basın açıklaması yapıp ardından da düzenledikleri grev için alanda çadır kurmak istediler. Bunun yasalara uymadığını ve hukuksuz olduğunu anlatan Jandarma Komutanı tarafından işçilere burada basın açıklaması veya çadır kurma gibi eylemler yapıldığı takdirde müdahale edileceğinin, burada böyle bir organizasyon yapmak için ilk olarak yazılı emir getirilmesinin gerektiğini, yazılı emir olmadan hiçbir şey yapamayacağını, bu durumda da müdahale edeceğini anlattı. Ardından ise TOMA’yı çalıştıran diyen komutanın bu sözünün sonrasında işçiler eylem yapmaktan vazgeçerek evlerine döndüler.

11 İşçi Greve Başladı

Şanlıurfa – Mardin yolu üzerinde yer alan taşıt muayene istasyonunda çalışmaktayken, Nakliyat İş Sendikası’na üye olmaları sebebiyle işten çıkarıldıklarını iddia eden toplam 11 kişi grev yapma kararı alarak işyerinin önüne geldi. Nakliyat – İş Sendikası yöneticileri ve üyeleri, öğleden sonra 11 sendika üyesinin herhangi bir tazminat almadan işten çıkarılması iddiasıyla birlikte grev kararı aldıklarını anlatıp, muayene istasyonu önünde basın açıklaması yaparak çadır kuracak olduklarının açıklamasını yaptı. İşçilerin grev amacıyla alanda yer alacağı bilgisine ulaşan jandarma ekipleri ise henüz grev başlamadan taşıt muayene istasyonu önüne gelerek zırhlı araçlar ve TOMA’lar ile önlemlerini aldılar.

Islak İmzalı Evrak İstedi

Şanlıurfa Valiliği tarafından basın açıklaması yapılabilecek alanların belirlendiğini ve bu alanlar dışında böyle bir açıklama yapılamayacağını anlatan Komutan, aksi takdirde müdahale edileceğini anlattı. Kendisinin yetkililer tarafından verilen emri yerine getirmekle yükümlü bir devlet çalışanı olduğunu sözlerine ekleyen komutan, eğer burada basın açıklaması yapılırsa büyük bir şiddetle müdahale edecek olduklarını, açıklama yapabilmeleri için ıslak imzalı emir getirilmesini talep etti. Kendisinin Valilik tarafından verilen emirleri uyguladığını anlatan komutan, fazla konuşmaya gerek yok tomaları çalıştırın dedi. Ardından ise işçi grubu dağılmaya başladı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ