2 yıllık bir pandemi krizinin ardından ekonomik sıkıntılar çıkmaya başladı. Enflasyon yükseldi. Konut fiyatlarının yükselmesi ile vatandaş isyanda. Konut fiyatları ucuzlar mı? Daha çok mu yükselecek?

Konut fiyatları ucuzlar mı? Daha çok mu yükselecek merak ediliyor. Uzun dönemdir pandemi krizi yaşanıyordu ardından ekonomik sıkıntılar çıkmaya başladı. Konut fiyatlarının yükselmesi ise vatandaş isyanda. Kiralar da satılık konut fiyatları da ne olduysa 1 sene içinde tavan yaptı. Kiraları yükselen kiracılar ev sahipleri ile mahkemelik oldu. Bu yıl haberlerde en çok duyduğumuz haberler ev sahibi kiracı kavgaları oldu. Geçtiğimiz haftalarda bu kavgalardan biri ölümle sonuçlandı.

Konut fiyatları ucuzlar mı? Daha çok mu yükselecek?

Vatandaşlar ucuz konut arayışında. Merak ediliyor konut fiyatları ucuzlar mı? Daha çok mu yükselecek? Sıkıntılı dönemlerden geçtiğimiz doğru ekonomik krizler bitse de uzmanlar uyarıyor konut fiyatları daha da artış gösterecek. Özellikle önümüzdeki yıllarda konut fiyatlarındaki artışlar devam ediyor.

Konut piyasası uzmanlarından aldığımız bilgilere göre konut fiyatları daha yakın zamanda düşmeyecek hatta daha da çok artması bekleniyor. Konut sektörünün en önemli sıkıntılarından biri de arz talep meselesi. Ucuz konut üretimi bekleyen vatandaşlar yıllardan beri çok fazla lüks konut üretilmesinden şikayetçi. Hal böyle olunca evi olmayan ev alamıyor. Arz talebi karşılayamayınca istenmeyen konutlar müteahhitlerin elinde patlıyor. Evi olmayan yine evsiz kalıyor.

Konut fiyatları ucuzlar mı? Daha çok mu yükselecek vatandaşlar merak ediyor çünkü kiraların artması ile kirada oturan vatandaşlar bir şekilde ucuz konut almak istiyor.

Devlet son dönemde olaya et attı. Bir çok ilde ucuz konut için düğmeye basıldı. Toplu Konut İdaresi Başkanlığı Türkiye il sınırları içinde bir çok konut üretimi gerçekleştiriyor. TOKİ’nin resmi sitesinde verilen ilanlara göre bir çok konut projesi hayata geçiriliyor. Ve uygun fiyatlara bir çok 1+1, 2+1 ve 3+1 daireler satışa çıkıyor. Önemli olan bu ilanları yakalayıp kolayca başvuru yapabilmek.