Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vhosts/haberstand.com/public_html/wp-content/themes/haber/header.php on line 111

KPSS 2018/1 Memur Ataması Ne Zaman Olacak ?

  • 06 Nisan 2018
  • 497 kez görüntülendi.
KPSS 2018/1 Memur Ataması Ne Zaman Olacak ?
Konu Altı

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi aracılığı ile iki senede bir ortaöğretim, ön lisans ile lisans mezunu adaylarına Halk Personeli Seçme Sınavı KPSS düzenlenmektedir. KPSS’ye giren adaylar aldıkları puanlar ile açıktan nakil ve merkezi atamaya müracaat yaparak memur olmaya çalışmaktadır.

Yine Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi aracılığı ile her yıl iki defa olmak üzere binlerce benlik en az idadi mezunu merkezi yerleştirme ataması yapılmaktadır. Buna göre bu senenin ilk merkezi yerleştirme ataması olarak bilinen KPSS 2018/1 ne vakit yapılacak? ÖSYM geçtiğimiz haftalarda tarihi duyurdu.

KPSS 2018/1 MERKEZİ ATAMASI NE ZAMAN?

Geçtiğimiz haftalarda Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi ÖSYM tarafından yapılan izah da KPSS 2018/1 merkezi yerleştirme atamasının ne vakit yapılacağı duyuruldu. Buna göre merkezi nakil 26 Haziran 2018 tarihinde başlayacak ve adaylar 5 Temmuz 2018’e kadar ÖSYM Namzet İşlemleri Sistemi AİS aracılığı ile başvurularını gerçekleştirecektir.

Başvuru yapacak olan adayların en az idadi mezunu olması ve mezuniyet gruplarına göre Halk Personeli Seçme Sınavı KPSS’ye girmiş, puanlarının da açıklanmış olması gerekmektedir. Bu şartlara ahenk sağlayan adaylar niteliklerinin ahenk sağladığı kadrolar için müracaatlarını gerçekleştirebilir. İlgili kadrolara müracaat yapan en yüksek KPSS puanlı adaylar atanmaktadır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ