Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vhosts/haberstand.com/public_html/wp-content/themes/haber/header.php on line 111

Kremlin’den Putin’in Türkiye ziyaretiyle ilgili açıklama

  • 03 Nisan 2018
  • 356 kez görüntülendi.
Kremlin’den Putin’in Türkiye ziyaretiyle ilgili açıklama
Konu Altı

Kremlin, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in Türkiye’ye yapacağı ziyaretle ilgili izah yaptı. Açıklamada Putin’in Türkiye’ye iki günlük ziyaret gerçekleştireceği ve Akkuyu Nükleer Santrali’nin esas atma törenine katılacağı belirtildi.İlişkili Haberler

  • Ankara’da kritik Suriye zirvesi

Kremlin, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in 3-4 Nisan’da Ankara’da bilhassa enerji alanındaki stratejik projeler ile Suriye de iç olmak üzere uluslararası gündemdeki konuları ele alacağı belirtildi.

Kremlin’den yapılan açıklamaya göre, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, 3-4 Nisan’da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın daveti üzerine Ankara’yı ziyaret edecek.

3 Nisan’da 7. Türk-Rus Üst Düzey İşbirliği Konseyi (ÜDİK) toplantısının yapılacağı belirtilen açıklamada, “İkili ticari-ekonomik ilişkilerin durumu ve gelişme perspektifi, bilhassa enerji alanındaki ortak stratejik projelerin gidişatı ele alınacak. Suriye’de terörle ortak mücadele de iç bölgesel ve uluslararası gündemdeki güncel konuların istişare edilmesi planlanıyor” dendi.

Açıklamada Putin ile Erdoğan’ın Akkuyu Nükleer Santrali’nin esas atma törenine katılacağı da anlatım edildi.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in Türkiye ziyaretinde İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani ile de bir araya geleceği belirtildi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ