Ekonomi

Kripto para mı dolar mı daha çok kazandıracak? Piyasa Uzmanı İslam Memiş’ten flaş açıklama!


Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş gündemden düşmeyen kripto paralarla ilgili önemli açıklamalar yaptı. Peki Kripto para mı dolar mı daha çok kazandıracak? İşte detaylar…

Yatırımcıların gözde yatırım araçları arasında yer alan kripto paraların dalgalı seyri devam ediyor. Gündemden düşmeyen kripto paralarla ilgili önemli açıklamalar yapan Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş T 100’deki yazısında kripto paraların yatırımcısını üzdüğünü söyleyerek yüzlerin bu hafta güldüğünü söyledi. İslam Memiş ayrıca açıklamasında önümüzdeki hafta Amerika Merkez Bankası’nın faiz kararını açıklayacağını yani gündemden düşmeyen kripto paraların yönü için de önemli bir hafta olacağını dile getirdi.

pexels david mcbee 730547 4 1 1

Yaptığı açıklamada kripto paraların şahı olarak bilinen Bitcoin’in 24 bin dolar seviyesinin üzerinde kalıcı olamadığını çünkü dolar endeksinin tekrar toparlandığını söyleyen İslam Memiş, 106-107 bant aralığında dengelenen ve dar bant aralığında FED’i bekleyen dolar endeksinde kısa vade için 105-107 aralığını izleyeceğini dile getirerek, bunun da 22-24 bin aralığı bitcoini işaret ettiğini söyledi.

Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş gündemden düşmeyen kripto paralarla ilgili yaptığı açıklamada kripto para yatırımcısının kendisine göre dolar endeksini takip etmesi gerektiğini ve kripto paralar ne kadar baskılanırsa bir o kadar da yatırımcısının çoğaldığını dile getirerek, kripto paraların yükseleceğine dair umutların arttığını kaydetti.

Önerilen İçerik :   Thodex’in kurucusu Faruk Fatih Özer’in ortağı Mert Sancaklı kimdir?

Piyasa kahini olarak bilinen İslam Memiş yaptığı açıklamada ayrıca bu kadar faiz artırma tantanasına karşın 41 senenin zirvesinde olan enflasyonun bir başarı mı yoksa başarısızlık mı olduğunu sorarak, “Yeni nesle kripto paraları kimse unutturamaz. Bu piyasa bir kere kabul gördü.” dedi.

pexels rodnae productions 8370772 1

Piyasa Uzmanı İslam Memiş yaptığı açıklamada bu sene içerisinde yaşanacak olan yükselişlerin önümüzdeki senelerde yaşanacak olan yeni gelişmelerin bugünlerin aslında manipülasyon yapıldığını ispatlayacağını dile getirerek, bundan sebep 1 senelik getiride dolar yatırımcısı mı yoksa kripto para yatırımcısı mı kazanacak hep beraber göreceklerini söyledi.

İslam Memiş sözlerini “Bu yıl baskılandı, eyvallah. Onu da geçen yılların kazancına sayın derim. Bu haftaki rahatlama önümüzdeki hafta yerini karışık bir seyre bırakabilir!” cümleleriyle tamamladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu