Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vhosts/haberstand.com/public_html/wp-content/themes/haber/header.php on line 111

Kripto Para Üretirken Evi de Isıtan Madenci: Qarnot QC-1

  • 16 Haziran 2018
  • 1.547 kez görüntülendi.
Kripto Para Üretirken Evi de Isıtan Madenci: Qarnot QC-1
Konu Altı

Bir PlayStaiton ya XBox cihazınızın odanın tam ortasında durarak sizi ısıttığını düş edin. Elbette pek gerçekçi durmuyor, birisi size böyle bir şey dese soğuk bir espri gibi bile algılayabilirsiniz. Ancak Fransa merkezli bir şirket olan Qarnot ürettiği ürünle asıl işi o olmasa da sizi ısıtacağını söylüyor ve latife yapmıyor. Şirket sadece evinizi değil çıkardığı kripto paralarla cebinizi de ısıtıyor.

Oscar’lı Aktör Ryan Gosling, Sahte Bir Kripto Nakit Sitesinde ‘Tasarımcı’ Olarak Görünüyor

Bir radyatöre benzeyen QC-1, oldukça güzel bir tasarımla evin bir köşesinde şık bir duruş sergileyebilir. Kara ızgaraları ve ahşap bir çerçevesi olan aygıt tıpkı bir mobilya parçası gibi duvar dibinde kendine yer bulabilir. Aygıt sıcaklığı,  60MH / s’ye kadar çıkabilen iki Sapphire Nitro Radeon RX 580 ekran kartı ile sağlıyor. Şirket tarafından cihazla ilgili olarak “kusursuz sessizlik” ifadeleri kullanılıyor çünkü içinde fan veya durağan sürücü bulunmuyor. Aygıt her ne kadar ilk başlarda Etherium üretimi için tasarlansa da Litecoin ve öbür kripto nakit birimleri üretmek için de kullanılabilir. Bununla beraber kullanıcılar, hesaplarını izleyebildiği mobil uygulama sayesinde  “ısıtma yükseltici modunu” etkinleştirebiliyorlar.

QC-1, halihazırda 2900 Euro yani 13600 TL civarından müşteri bulabiliyor. Şirket tarafından yapılan açıklamada cihazların parti parti üretileceği belirtilirken 20 Mart’dan önce sipariş verenlerin madencilerine 20 Haziran’dan önce kavuşabileceği söylendi. Biraz pahalı gibi görünse de sessizce size nakit kazandırabilecek bir ürün, ısınma olarak da gayet etkili olduğu düşünülürse oldukça mantıklı geliyor. Siz ne düşünüyorsunuz sice bu fiyata paha mi?

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ