Ekonomi

Kripto paralarda toparlanma sinyali geldi!

Kripto paraların şahı olarak bilinen Bitcoin ile beraber tüm kripto para piyasaları yükseliş eğilimine girdi. Peki kripto paralarda son durum ne? kripto paralar yükseliyor mu? İşte detaylar…

Teknolojioku’dan Erhan Doğru’nun haberine göre, kripto paraların şahı olarak bilinen bitcoin ile beraber tüm kripto piyasası da yükselişe geçti. Açıklanan resmi rakamlara göre, yatırımcıların gözdesi Bitcoin’in piyasa değeri, geçtiğimiz gün, 24 saat içerisinde 40 milyar dolar piyasadan ayrıldığı için 1 trilyon doların altına inmişti. Bugün de Bitcoin ile beraber tüm kripto piyasasında toparlanma sinyalleri gelmeye başladı.

Aktarılan son dakika detaylarına göre, genel kripto piyasasının 1 trilyon dolarlık piyasa kapitalizasyonunu yeniden kazanmasıyla sonuçlanan kısa süreli bir ralli yaşandı ancak aktarılan detaylara göre, çok geçmedi ki, geçtiğimiz günlerde kripto sektörü sermaye çıkışlarına sebep olan küçük bir geri çekilme yaşadı.

pexels david mcbee 730564 5 1
kripto para

KRİPTO PARALARDA SON DURUM NE? KRİPTO PARALAR YÜKSELİYOR MU?

Kripto paraların şahı olarak bilinen Bitcoin ( BTC ) fiyatının 20.000’li seviyelere inmesiyle son zamanlarda sık sık gündeme gelen kripto piyasasında 24 saat içinde 40 milyar dolar çıkış yaşandı. Fakat bugün itibariyle yatırımcıların gözdesi Bitcoin’in yükselmesiyle kripto piyasasında toparlanma sinyalleri geldi.

Önerilen İçerik :   Akaryakıt fiyatlarında son dakika! Benzin ve motorine indirim, LPG'ye zam geldi!

Yine aktarılan son dakika detaylarına göre, kripto paraların şahı olarak bilinen Bitcoin ile beraber tüm kripto piyasası da yükselişe geçti.

pexels worldspectrum 844125 2 1
bitcoin

Resmi olarak açıklanan CoinMarketCap verilerine göre, özellikle, 26 Temmuz 2022 tarihi itibariyle toplam kripto piyasası kapitalizasyonu, 41 milyar dolarlık çıkış ya da bir başka deyişle son 24 saatte yüzde 4’lük bir düşüş gösterdikten sonra 966 milyar dolar şeklinde gerçekleşmişti.

Yine aktarılan son dakika verilerine göre, piyasa değerindeki düşüş sonrası en çok tercih edilen kripto para birimleri arasında yer alan Bitcoin’in haftalık en düşük 21 bin dolara inmesi düşmesi, kripto sektöründe bir satış baskısının geri döndüğüne dair söylentilere neden oldu.

Fakat yine aktarılan detaylara göre, piyasada güven arttığı ve rallinin de devam edeceği belirtildi. Aktarılan resmi rakamlara göre, bugün itibari ile Bitcoin 20 bin dolar seviyelerinden 21 bin dolar seviyelerine yükseldi. Söz konusu bu artış, bazı kesimler tarafından toparlanma sinyalleri şeklinde belirtildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu