Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vhosts/haberstand.com/public_html/wp-content/themes/haber/header.php on line 111

Kurban Bayramı ne zaman başlıyor? Kurban Bayramı hangi güne denk geliyor?

  • 01 Temmuz 2018
  • 524 kez görüntülendi.
Kurban Bayramı ne zaman başlıyor? Kurban Bayramı hangi güne denk geliyor?
Konu Altı

Hadis ve ayetlerde de yer saha Kurban ibadeti dinimizde fazla hususi bir yere sahip! Kurban Bayramları sayesinde kesilen kurban etleri durumu olmayan fakirlere ve yoksullara dağıtılacak. Senede bir gün de olsa Kurban Bayramı sayesinde herkes et yiyebilecek. Peki Kurban Bayramı bu sene hangi tarihlere müsavi geliyor. Bayram tatili kaç gün sürecek?

KURBAN BAYRAMI TATİLİ NE ZAMAN?

Kurban Bayramı tatili bu sene 20 Ağustos Pazartesi akşamı başlayacak 23 Ağustos Perşembe akşamı sona erecek. Cuma gününden tatile başlayacak olan vatandaşların kalan son Cuma gününde hafta sonu ile bağlanması ile 9 günlük bir tatil yakalama fırsatı bulacaklar. 

KURBAN BAYRAMI TATİLİ KAÇ GÜN?

2018 yılı Kurban Bayramı tatili ile ilgili henüz remi bir izahat yok ancak bu sene hafta sonları da eklenince 9 gün tatil yapılacağı öngörülüyor. 24 Ağustos’ta bitecek tatilin ardından, 25-26 Ağustos tarihleri de hafta sonu tatili olarak memurlar için Kurban Bayramı tatilinin devamı niteliğini taşıyacak.

Kurban Bayramının Arefe günü 20 Ağustos Pazartesi günü (Yarım Gün)

Kurban Bayramının 1. günü 21 Ağustos Salı günü

Kurban Bayramının 2. günü 22 Ağustos Çarşamba günü

Kurban Bayramının 3. günü 23 Ağustos Perşembe günü

Kurban Bayramının 4. günü 24 Ağustos Cuma günü

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ