Gündem

Kurban Bayramı tatilinde son dakika! Bayram tatili ne kadar oldu? Bayram tatili 9 güne uzatıldı mı? Bayram tatili kaç gün Temmuz 2022?

Yeni aya girmeye sayılı günler kala Kurban Bayramı için heyecanlı bekleyiş de başladı. Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından her yıl farklı tarihlere denk gelen Kurban Bayramı tarihlerinin açıklanmasından sonra gözler Kabine Toplantısı’na çevrilmişti. Kabine Toplantısı’nda merakla beklenen Kurban Bayramı tatili süresi de netlik kazandı.

pexels cottonbro 4921204 1

Peki Kurban Bayramı tatili ne kadar oldu? Bayram tatili 9 güne uzatıldı mı? Bayram tatili kaç gün Temmuz 2022?

Yılın ikinci dini bayramı olan Kurban Bayramına sayılı günler kala bayram tatilini tatil yaparak ya da büyüklerini ziyaret etmek isteyen vatandaşlar Kurban Bayramı tatili ne kadar oldu? Bayram tatili 9 güne uzatıldı mı? Bayram tatili kaç gün Temmuz 2022? sorularının yanıtlarını merak ediyor ve araştırıyor.

Habertürk’te yer alan habere göre, 13 ve 14 Temmuz 2022 tarihlerinin bayram tatiline dahil edilip edilmeyeceği merak ediliyor ve araştırılıyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, merakla beklenen Kabine Toplantısı’nda Kurban Bayramı tatili süresiyle ilgili tüm merak edilen detaylara da açıklık getirerek alınan son dakika kararını açıkladı.

Önerilen İçerik :   Esra Hankulu'nun kahreden hikayesi! Meğer babası da...

Peki Kurban Bayramı tatili ne kadar oldu? Bayram tatili 9 güne uzatıldı mı? Bayram tatili kaç gün Temmuz 2022?

pexels jonathan borba 6622955 1

KURBAN BAYRAMI TEMMUZ 2022 NE ZAMAN?

Kurban Bayramı, Arefe günü 8 Temmuz 2022 tarihinde başlayacak. Kurban Bayramı’nın 1. günü ise 9 Temmuz Cumartesi gününe denk geliyor. Diyanet Dini Günler Takvimi tarafından açıklanan Kurban Bayramı tatil günleri şöyle;

Kurban Bayramı arefesi 8 Temmuz Cuma günü
Kurban Bayramı 1. Gün: 9 Temmuz Cumartesi günü
Kurban Bayramı 2. Gün: 10 Temmuz Pazar günü
Kurban Bayramı 3. Gün: 11 Temmuz Pazartesi günü
Kurban Bayramı 4. Gün: 12 Temmuz Salı günü

KURBAN BAYRAMI TATİLİ NE KADAR? BAYRAM TATİLİ NE KADAR OLDU? BAYRAM TATİLİ P9 GÜNE UZATILDI MI? BAYRAM TATİLİ KAÇ GÜN TEMMUZ 2022?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, konuyla ilgili yaptığı açıklamada Kurban Bayramı tatilinin kamuda uzadığını kaydederek, şunları dile getirdi: “Kurban Bayramını tatilini takip eden günler ile 15 Temmuz arasındaki Çarşamba ve Perşembe günlerinin idari izin kapsamına alınacağı haberini sizlerle paylaşmak istiyorum.”

Önerilen İçerik :   Sahte para nasıl anlaşılır? 'Bayram alışverişinde dikkat'

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu