KYK borçları ile ilgili flaş açıklama yapıldı. KYK borcu olanlara müjdeli haber duyuruldu. Hazine ve Maliye Bakanlığı açıkladı

Hazine ve Maliye Bakanlığı açıklama yaptı. KYK borçları ile ilgili flaş açıklama geldi. Borçlarla ilgili son dakika gelişmesi yaşandı. Milyonlarca kişinin beklediği KYK borçları ile ilgili önemli açıklamalar yapıldı. Gençlerin mağduriyet yaşamaması için önemli açıklama yapıldı.

Son zamanlarda kamuoyunda sık sık gündeme gelen üniversite öğrencilerinin KYK kredi borçları ile ilgili çalışmaların pazartesi günü kabine toplantısı sonrası Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanacağı bildirilmişti. Hazine ve Maliye Bakanlığı’ndan edinilen bilgiye göre bu konu ile ilgili çalışmalar uzun süredir devam ediyordu. Sonunda çalışmaların tamamlandığı yönünde açıklamalar yapıldı.

KYK borçları ile ilgili flaş açıklama! KYK

Vatan Gazetesi’nin haberine göre Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talimatı ile Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, üniversite öğrencilerinin mağduriyetlerinin giderilmesi amacıyla KYK kredi borçları ile ilgili çalışmaları hızlandırdı. 2022-2023 akademik yılı Güz Dönemine kadar tamamlanması bekleniyor.

Gençlerin mağduriyet yaşamamaları için bir adım atılması bekleniyor. 18 Temmuz’da gerçekleşecek olan kabine toplantısı sonrası Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından kamuoyuna duyurulacak.

Çalışmalar 18 Temmuz günü bir bir açıklanacak.

Öte yandan KYK borçları ile ilgili bir çok şey merak ediliyor. KYK borcu silinecek mi? KYK faizleri silinecek mi vatandaşlar merak ediyor. Çünkü Artan faizler ve işsizlik nedeniyle milyonlarca kişi KYK öğrenim kredisini ödemekte zorluk yaşıyor.

Geçtiğimiz günlerde Twitter hesabından, lisans eğitimi için aldığı 41 bin TL’lik KYK kredisinin faiziyle 152 bin TL’ye çıktığını gösteren gencin tweet’ini paylaşan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Faizli KYK borçlarını ödemeyin!” çağrısında bulunmuştu. Hemen ardından Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Kasapoğlu, “Adımlarımızı atacağız, çalışmalarımız hazır.” açıklamasında bulunarak KIlıçdaroğlu’na cevap vermişti.

KYK borçlarının tamamının silinmese bile KYK kredisine eklenen yüksek faizlere yönelik bir çalışma yapılması bekleniyor. Konuyla ilgili tüm detaylı bilgiler gençler tarafından oldukça merak ediliyor.