Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vhosts/haberstand.com/public_html/wp-content/themes/haber/header.php on line 111

LGS 3. nakil başvurusu nasıl yapılır? LGS 3. nakil başvuru tarihleri

  • 26 Ağustos 2018
  • 401 kez görüntülendi.
LGS 3. nakil başvurusu nasıl yapılır? LGS 3. nakil başvuru tarihleri
Konu Altı

LGS 3. atama başvuruları için heyecan dorukta. E-okul üzerinden yapılan atama başvurularının ilk ikisinin tamamlanmasının ardından gözler LGS 3. atama başvuruların çevrildi. Öğrenciler abes kalan kontenjanlara göre idadi tercih etme hakkına sahip.

LGS TERCİH VE YERLEŞTİRME TAKVİMİ

27-31 Ağustos 2018 / Yerleştirmeye Temel 3. Atama Tercih başvurularının alınması

3 Eylül 2018 / Yerleştirmeye Temel 3. Atama sonuçlarının açıklanması

3-6 Eylül 2018 / Yerleştirmeye Temel 4. Atama Tercih Başvurularının Alınması

8 Eylül 2018 / Yerleştirmeye Temel 4. Atama sonuçlarının açıklanması

MERKEZİ YERLEŞTİRME NEDİR?

Merkezî sınavla talebe saha okulların belirlenen kontenjanlarına puan üstünlüğüne göre tercihleri doğrultusunda yerleştirme yapılacaktır.Sınavla talebe saha okullarda merkezi imtihan puanının eşitliği hâlinde sırasıyla; Rüştiye Başarı Puanına (OBP), öğrencinin doğum tarihine göre yaşı ufak olana, 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki yılsonu başarı puanı (YBP) üstünlüğüne, okula özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığına ve tercih önceliği durumlarına bakılarak yerleştirme yapılır. Öğrenciler, yerleştirme işlemleri sonucunda Merkezî Imtihan Puanı ile Talebe Saha Mektep tercihine yerleşmiş ise mahalli yerleştirme ve pansiyonlu mektep tercihleri dikkate alınmayacaktır. 

YEREL YERLEŞTİRME NEDİR?

Yerel yerleştirme işlemleri okulların türü, kontenjanı ve konumuna göre il/ilçe ulusal eğitim müdürlüklerince oluşturulan ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara öğrencilerin ikamet adresleri, ortaokullarda bulunuşlukları, tercih önceliği, mektep başarı puanları, devam-devamsızlık ve ıslak kriterlerine göre değerlendirilerek yapılacaktır. Öğrenciler, yerleştirme işlemleri sonucunda Mahalli Yerleştirme İle Talebe Saha Mektep tercihine yerleşmiş ise pansiyonlu mektep yerleştirmelerine yaptıkları tercihler dikkate alınmayacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ