Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vhosts/haberstand.com/public_html/wp-content/themes/haber/header.php on line 111

Lise Polis Alımı İlanına Yoğun İlgi ! Lise Mezunu Polis Alımı Ne Zaman Olacak ?

  • 06 Nisan 2018
  • 510 kez görüntülendi.
Lise Polis Alımı İlanına Yoğun İlgi ! Lise Mezunu Polis Alımı Ne Zaman Olacak ?
Konu Altı

İçişleri Bakanlığı bünyesinde görevlerini sürdürmekte olan Emniyet Umumi Müdürlüğü aleni pozisyonları için her yıl Polis Akademisi Başkanlığı bünyesinde bulunan Polis İş Yüksek Okulu PMYO, Polis İş Eğitim Merkezi POMEM ve Polis Amirleri Eğitim Merkezi PAEM aracılığı ile talebe alımları gerçekleştirmektedir.

Buna göre Türkiye geneli fazla sayıda namzet lise mezunu polis alımlarına yoğun rağbet göstermekte olup İşin Olsa ekibimize fazla sayıda polis alımı konusunun gündeme getirilmesine ilişkin müracaatlar yapılmaktadır. Peki idadi mezunu polis alımları ne vakit yapılacak? Polis İş Yüksek Okulu PMYO polis alımı tarihi hakkında her hangi bir bilgi verildi mi?

LİSE MEZUNU PMYO POLİS ALIMI NE ZAMAN?

Buna göre her yıl polis alımları üniversiteye giriş sınavının sonuçları açıklandıktan sonra yapılmaktaydı ancak bu yıl imtihan Haziran ayında yapılacak. Şu ana kadar her hangi bir bilgi verilmedi ve 22. devre POMEM alımları da yeni bitti. Temmuz – Ağustos gibi de 23. devre POMEM başvurularının kabul edilmesi beklenmekte olup tekrar bu dönemler arasında idadi mezunu Polis İş Yüksek Okulu PMYO içinde polis alımlarının yapılması bekleniyor.

Lise mezunu polis alımına müracaat yapabilmek için adayların mutlaka bu yıl yapılacak olan Yükseköğretim Kurumlar Sınavı YKS’ye girmesi gerekmektedir. Bu sınavdan adayların en az 270 ve üzeri puan almaya itina göstermesi gerekmektedir ki umumi olarak baraj puanı 270 olarak belirlenmektedir. Duyuru yayımlandığında İşin Olsa ekibi olarak sizlere bilgi vereceğiz.

İLAN YAYIMLANDIĞINDAN HABERDAR OLMAK İSTER MİSİNİZ?
Anlık Bildirim: Mobil Uygulamamızı İndirin
Sosyal Medyadan Bizi Takip Edin

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ