Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vhosts/haberstand.com/public_html/wp-content/themes/haber/header.php on line 111

Makyaj tazelemenin pratik yollarını öğrenin!

  • 26 Ağustos 2018
  • 390 kez görüntülendi.
Makyaj tazelemenin pratik yollarını öğrenin!
Konu Altı

Makyaj tazelemenin pratik yollarını öğrenin!2 saat önce

Sıcak yaz günlerinde makyajınızı tazelemeye daha sık gereksinim duyabilirsiniz. Sıcaktan dağılan ve kusursuz görünümünü kaybeden makyajınızı kolayca tazelemeniz için size etkili ipuçları veriyoruz. Makyajınızı pratik yöntemlerle tazeleyin, bütün gün bakımlı ve kusursuz görünün.

Yağlı bir cilde sahipseniz…

Gün içinde cildiniz parlama yapıyorsa, yağ emici kağıtlardan faydalanabilirsiniz. Bu kağıtlar sayesinde, aşırı yağlanmadan ötürü oluşan parlamayı ortadan kaldırarak cildinizi kusursuz gösterebilirsiniz. Parlak görünümden kurtulmak için pudra kullanmayı tercih ediyorsanız, pudranızı sürdükten sonra oluşacak ağır görünümü ortadan kaldırmak için surat spreyi kullanın. Böylece, hem tabii görünümlü bir cilde kavuşur hem de cildinizi nemlendirmiş olursunuz.

Cildiniz fazla kuruysa…

Yağlanmanın aksine cildiniz gün içinde kuruyor ve dökülüyorsa cildinizi nemlendirmelisiniz. Nemlendirici ürününüzden elinize bezelye tanesi büyüklüğünde alın, ellerinize iyice yedirin ve ardından ellerinizi cildinize tampon hareketlerle bastırın. Bu işlemi tampon hareketlerle uygulamak, makyajınızın bozulmasını önler. Aynı zamanda, cildinizin gereksinim duyduğu bakımı yapmış olursunuz.

Göz altlarınızdan şikayetçiyseniz…

Göz altı kapatıcınız gün içinde kayboluyorsa, nemlendiriciden destek alabilirsiniz. Göz altlarınıza iki kat kapatıcı uygulamak yerine, vitamin içeren besleyici bir nemlendiriciyi tampon hareketlerle göz altınıza uygulayın. Bu uygulama sayesinde, bakışlarınız tazelenecek, daha dinlenmiş bir görünüme kavuşacaksınız.

Dağılan far ve eyeliner için…

En zoru, gün içinde dağılan göz makyajını tazelemektir. Bu durumda, göz makyajınızı eyeliner veya kalemle tazelemek yerine makyajınızla aynı renkte bir far kullanın. Farı kirpik diplerinize uygulayarak, göz makyajınızı dumanlı bir görünümüne dönüştürün.

Doğal yanaklar için…

İki kat allık uygulamak, yoğun ve fena bir görünüme sebep olabilir. Bunun önüne geçmek için, renkli dudak balmlarından faydalanabilirsiniz. Dudak balmını parmak uçlarınızla elmacık kemiklerinize uygulayın. Bu şekilde, yanaklarınız hem renklenecek hem de tabii ve nemli bir ışıltıya sahip olacaktır.

Maskara tazelemek için…

Maskara tazelemek, bir işkenceye dönüşebilir. Sertleşen ve kuruyan maskara gün içinde kirpiklerinizi düşürür. Ancak, her şeye karşın maskara yenilemek için de bir ipucumuz! Tek kullanımlık maskara fırçalarından yardım alarak, kirpiklerinizi ayırın. Önceden uyguladığınız maskara fazlalığından kurtulun. Ardından daha hafif bir maskarayla kirpiklerinizi kusursuz görünüme kavuşturun.

Taptaze dudaklar için…

Özellikle mat rujlar dudakları kurutur ve çıkmaya başladıkları an tazelemek zorlaşır. Bu vaziyet kolaylaştırmak için çantanızdan dudak parlatıcısını noksan etmeyin. Gün içinde çıkan rujunuzu parlatıcıyla dağıtın, daha taze ve homojen bir manzara elde edin.

Makyaj tazelemeyle ilgili ipuçlarını öğrendiniz. Makyaj hakkında öbür yazılarımızı da okuyun:

Cilt lekelerini gizlemek için tavsiyeler

Pratik makyaj için tüyolar

Bilmeniz gereken makyaj hileleri

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ