Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vhosts/haberstand.com/public_html/wp-content/themes/haber/header.php on line 111

Makyajınızı temizlerken bunlara dikkat edin!

  • 26 Ağustos 2018
  • 1.736 kez görüntülendi.
Makyajınızı temizlerken bunlara dikkat edin!
Konu Altı

Makyajınızı temizlerken bunlara dikkat edin!1 saat önce

Cilt bakımının en mühim adımlarından biri uyumadan evvel makyajınızı temizlemektir. Biliyoruz, bazen vakit makyajınızı çıkarmaya üşeniyorsunuz. Ancak makyajla uyumak, cildinizde akneden erken yaşlanmaya birçok ten problemine yol açabilir. Peki, makyaj temizlemeyi doğru bir şekilde yapıyor musunuz? Yüksek Topuklar ekibi olarak sizler için, makyajınızı temizlerken dikkat etmeniz gerekenleri listeledik.

Ten tipinize müsait temizleyici seçin!

Etkili bir ten bakımı için ten tipinize müsait ürünler tercih etmelisiniz. Makyajınızı temizlemek için kullandığınız temizleyici mahsul ten tipinize uyuyor mu? Yağlı, kuru, karma, gözenekli… Ten tipinize ve beklentinize müsait ürünleri ten bakım rutininize ekleyerek sağlıklı bir cilde sahip olabilirsiniz.

Ürünü doğru kullandığınızdan emin olun!

Cilt tipinize müsait ürünü buldunuz. Peki, bu ürünü doğru kullandığınıza emin misiniz? Makyaj temizleyiciyi cildinizde köpürttükten sonra derhal durulamaktan kaçının. Jel, köpük gibi temizleyici ürünlerden tam yarar görmek için cildinizde bir süre bekletmelisiniz. Krem, losyon gibi temizleyiciler tercih ediyorsanız bu tip ürünleri parmaklarınızla, dairesel hareketler yaparak cildinize iyice yedirmelisiniz.

Sıcak su kullanmaktan kaçının!

Özellikle kış aylarında fazla güzel ve rahatlatıcı gelse de, yüzünüzü temizlerken sıcak su kullanmamaya dikkat edin. Sıcak su ciltteki tabii yağı yok fiyat ve sebum dengesini bozar. Güzel bir ten için en doğrusu ılık su kullanmaktır.

Cildinizi mutlaka durulayın!

Tembel kadınların kurtarıcısı makyaj mendilleri, makyajı tam olarak temizlemez. Siz temizlendiğini düşünseniz de belli bir noktadan sonra aynı mendille makyajınızı cildinizde gezdirmiş olursunuz. Bu yüzden, makyaj temizleme mendili kullandıktan sonra cildinizi mutlaka suyla durulamalısınız.

Kullandığınız havluya dikkat edin!

Makyajınızı temizledikten sonra kullandığınız havlunun nemli olmamasına dikkat edin. Nemli havlularda bakteri birikimi olur, bu da ten problemlerini beraberinde getirir. Bu nedenle tek kullanımlık, löp fiber havlular tercih etmelisiniz. Kağıt havlular da hem pratik hem de cildiniz için sağlıklı bir tercihtir. Ayrıca, yüzünüzü kurularken havluyu tampon hareketlerle kullanmaya itina gösterin. Böylece, cildinizde oluşacak kırışıklık ve sarkmaları geciktirebilirsiniz.

Makyaj temizleme hakkında faydalı bilgiler edindiniz. Makyaj ve ten bakımı hakkında sizler için hazırladığımız öbür yazılarımızı da okuyun:

En iyi 10 makyaj temizleyici

Cilt tipi nasıl belirlenir?

Tembeller için güzellik rehberi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ